İDSO DenizBank Konserleri’nde Nisan Ayının Son Konseri Fulya Sanat Merkezi’nde…

0

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI, 27 NİSAN CUMA AKŞAMI KEMAN SANATÇISI BAHAR BİRİCİK’E EŞLİK EDECEK                                             

Solist Bahar Biricik’e  ( Keman )

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO,  27 Nisan Cuma akşamı saat 20.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde  Orkestra Şefi Kalle Kuusava yönetiminde  solist Bahar Biricik’e  ( Keman ) eşlik edecek.

Konserde;  Sergei Prokofiev’in “ Sol Minör Keman Konçertosu, No.2” ( * ) ve   

 Antonin  Dvorak’ın  “Senfoni No. 7” ( ** )  eserleri icra  edilecek.

  ( * )  İlk seslendirilişini 1 Aralık 1935’te Madrid’de Madrid Senfoni Orkestrası’nın yaptığı  bu sol minör keman konçertosu Sergei Prokofiev tarafından 1935 yılında yazılmıştır. Bu konçerto, bestecinin önceki cesur bestelerine kıyasla daha geleneksel bir yapıdadır.

( ** ) İlk olarak 22 Nisan 1885 günü Londra’da, bestecinin yönetiminde seslendirilen bu eser, aynı tonda yazılmış olan Dördüncü Senfoni’den, çoğu kez, “re minör büyük  senfoni” diye ayırt edilir. Dokuzuncu Senfoni ( Yeni Dünya’dan ) ölçüsünde tanınmış olmasa da, Dvorak’ın senfonileri içinde en olgun, anlam derinliği en tamam olanlardan biri sayılır.

 İDSO Müdürü& Program Koordinatörü Bülent Evcil; “ Fulya Sanat Merkezi’nde 27 Nisan Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz  konserimizde yine klasik müzik dolu bir akşam  yaşayacağız.Tüm sanatseverleri konserimize bekliyoruz” diyor.                           

 PROGRAM  / 27 NİSAN CUMA   – FULYA SANAT MERKEZİ – SAAT 20.00

*  Sergei Prokofiev  “ Sol Minör Keman Konçertosu, No.2”

*  Antonin  Dvorak   “Senfoni No. 7”

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

Cevap bırakın