İDSO DenizBank Konserleri’nde Nisan Ayının ilk konseri Fulya Sanat Merkezi’nde…

0
41
Konserin Orkestra Şefi  Ender Sakpınar…

İDSO DenizBank Konserleri’nde Nisan Ayının ilk konseri Fulya Sanat Merkezi’nde… 

Konserin Orkestra Şefi  Ender Sakpınar…

Solist Maria Solozobova ( Keman )
Solist Maria Solozobova ( Keman )

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI, 06 NİSAN CUMA AKŞAMI KEMAN SANATÇISI MARIA SOLOZOBOVA VE ÇELLO SANATÇISI MEE HAE RYO’YA EŞLİK EDECEK                                             

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, Nisan Ayının ilk haftası’nda 06 Nisan Cuma akşamı saat 20.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde  Orkestra Şefi Ender Sakpınar yönetiminde  solist Maria Solozobova ( Keman ) ve solist Mee Hae Ryo ‘ya ( Çello ) eşlik edecek.

Solist Mee Hae Ryo ‘ya ( Çello )
Solist Mee Hae Ryo ‘ya ( Çello )

Konserde; Johannes Brahms’ın Keman ve Çello için İkili Konçerto” ( * ) ve Gustav  Mahler’in “Totenfeier” ( ** )  eserleri icra  edilecek.

( * ) İkili Konçerto, konser sahnelerinde, önceleri, Brahms’ın diğer konçertoları kadar tutunamamıştır; buna neden olarak da, bir tek eser için iki virtüozun bulunmasının güçlüğü gösterilir.

( ** ) Totenfeier – Senfonik Şiir olarak göze çarpar.

 İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “ Fulya Sanat Merkezi’nde 06 Nisan Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz  konserimizde yine klasik müzik dolu bir akşam yaşayacağız.Tüm sanatseverleri konserimize bekliyoruz” diyor.

           PROGRAM  / 06 NİSAN CUMA   – FULYA SANAT MERKEZİ – SAAT 20.00

          *  Johannes Brahms  Keman ve Çello için İkili Konçerto”

*  Gustav  Mahler  “Totenfeier”

PAYLAŞ
Önceki İçerikMavi Rüya Öyküleri -1-Suretteki Siret
Sonraki İçerikBen Hep Gözleri İçe Göçmüş İnsanları Sevdim
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here