İDSO DenizBank Konserleri’nde Mayıs Ayının İlk konseri Caddebostan Kültür Merkezi’nde…

0

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI, 04 MAYIS CUMA AKŞAMI KEMAN SANATÇISI REMUS AZOITEI’YE EŞLİK EDECEK                                             

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO,  04 Mayıs Cuma akşamı saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde ( CKM )  Orkestra Şefi Marco Tezza yönetiminde  solist Remus Azoitei’ye  ( Keman ) eşlik edecek.

Konserde;  Ludwig Van Beethoven’in “ Keman Konçertosu ” ( * ) ve   

Franz Schubert’ ’in  “ Bitmemiş Senfoni” ( ** )  eserleri icra  edilecek.

 ( * )  Ludwig van Beethoven 1806 yılında, yani 36 yaşındayken bestelediği tek keman konçertosunu kemancı Franz Clement (1780-1842) için yazmasına karşın, gençlik arkadaşı Stephan von Breuning’e ithaf etmiştir. Beethoven 1807’de eseri piyano konçertosu olarak da düzenlemiş ve Stephan von Breuning’in iyi bir piyanist olan eşi Julie’ye ithaf etmiştir.    

( ** ) Gerçek anlamda, öz ve biçim yönünden romantik olarak tanımlanan ilk senfonidir.

Schubert’in bu eserin ilk iki bölümündeki görkemine eşdeğer esin perilerini bulamadığı için devamını yazmadığı söylenir. Oldukça içine kapanık bir kişilik olduğu bilinen ve bunu da müziğine yansıtan Franz Schubertin en cesur eseri olarak göze çarpar.       

 Bitmemiş Senfoni” bazı uzmanlara göre Schubert dehasının en saf, en yüce belirtisidir.

 İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil, “ Caddebostan Kültür Merkezi’nde 04 Mayıs Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz  konserimizde yine klasik  müzik dolu bir akşam  yaşayacağız.Tüm sanatseverleri konserimize bekliyoruz” diyor.

PROGRAM  / 04 MAYIS CUMA   –  CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ – SAAT 20.00

*  Ludwig Van Beethoven “ Keman Konçertosu ”

*  Franz Schubert “ Bitmemiş Senfoni”

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

Cevap bırakın