İDSO DenizBank Konserleri’nde Bu Haftanın Konseri Fulya Sanat Merkezi’nde…

0

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI, 13 NİSAN CUMA AKŞAMI FLÜT SANATÇISI BÜLENT EVCİL VE RESSAM TIINA OSARA’YA  EŞLİK EDECEK                                             

Orkestra Şefi Patrick Gallois

Orkestra Şefi Patrick Gallois

Solist Bülent Evcil ( Flüt )

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, 13 Nisan Cuma akşamı saat 20.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde  Orkestra Şefi Patrick Gallois yönetiminde  solist Bülent Evcil’e ( Flüt ) eşlik edecek. Bülent Evcil, Aram Haçaturyan’ın Flüt Konçertosu (*) eserini seslendirecek. Konserin ikinci yarısında ise Tiina Osara, Jean Sibelius’un 1. Senfonisi (**) eşliğinde izleyiciler için canlı olarak resim çizecek.

( * ) Aram Haçaturyan“ın, önce keman konçertosu olarak yazdığı ve daha sonraJean Pierre Rampal”ın ricası üzerine yine Rampal tarafından flüt uyarlaması yapılan konçertosu.

( ** ) Yapıt, ondokuzuncu yüzyılın senfonik anlayışını yansıtır. Özgürlük mücadelesinden mutluluk ve barışı da içeren renkler taşır. Çaykovski’nin  senfonilerindeki gibi, dramatik, gerilimli, heyecan dozunda abartmalı, dinleyiciyi     etkileme, bir renk ve duygu dünyası yaratma amaçlarını önde tutar.

 İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “ Fulya Sanat Merkezi’nde 13 Nisan Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz  konserimizde yine klasik müzik dolu bir akşam yaşayacağız.Tüm sanatseverleri konserimize bekliyoruz” diyor.

Tiina Osara, Jean Sibelius’un 1. Senfonisi (**) eşliğinde izleyiciler için canlı olarak resim çizecek.

 

PROGRAM  / 13 NİSAN CUMA – FULYA SANAT MERKEZİ – SAAT 20.00

 *  Aram Haçaturyan  Flüt Konçertosu”

*  Jean Sibelius  “Senfoni No.1”

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

Cevap bırakın