İDSO DenizBank Konserleri Bu Hafta Fulya Sanat Merkezi’nde…

0
54
İDSO DenizBank Konserleri Bu Hafta Fulya Sanat Merkezi’nde…

İDSO DenizBank Konserleri bu hafta Fulya Sanat Merkezi’nde… Şubat ayının son konserinde Orkestra Şefi Raoul Grüneis…

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI, 23 ŞUBAT CUMA AKŞAMI BOSPHORUS TRIO’YA EŞLİK EDECEK…                                          

solist Özgecan Günöz Kızılay   ( Keman )
solist Özgecan Günöz Kızılay   ( Keman )

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, bu hafta  23 Şubat Cuma akşamı saat 20.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde  Orkestra Şefi  Raoul Grüneis yönetiminde  solist Özgecan Günöz Kızılay   (Keman), solist Çağlayan Çetin (Çello) ve solist Özgür Ünaldı‘dan (piyanist) oluşan Bosphorus Trio grubuna eşlik edecek.

Konserde; Ludwig Van Beethoven’ın “ Üçlü Konçerto” (*) ve Richard Strauss’un “ Bir Kahramanın Hayatı” (**) eserleri icra  edilecek.

 solist Çağlayan Çetin ( Çello )
solist Çağlayan Çetin ( Çello )

(*) Bu Konçerto;  3. Senfoni (Eroica)‘in çağdaşıdır. Beethoven bu eserini müzik düşkünü Prens Joseph Franz von Lobkowitz‘e adamıştır. 

(**) Eser birbiriyle bağlantılı, kesintisiz olarak seslendirilen altı bölümden oluşmuş olup Frankfurt Müzesi’nde ilk kez seslendirilmiştir.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “ Fulya Sanat Merkezi’nde Şubat ayının son Cuma  akşamı gerçekleştireceğimiz konserimizde yine klasik müzik dolu bir akşam  yaşayacağız.Tüm sanatseverleri konserimize bekliyoruz” diyor.

                    

 PROGRAM  / 23 ŞUBAT CUMA   –  FULYA SANAT MERKEZİ – SAAT 20.00

  •   Ludwig Van Beethoven “ Üçlü Konçerto”
  •   Richard Strauss   “ Bir Kahramanın Hayatı”
solist Özgür Ünaldı‘dan ( piyanist )
solist Özgür Ünaldı‘dan ( piyanist )
PAYLAŞ
Önceki İçerikCansın / Şiir
Sonraki İçerikDerviş Zaim Sinemasında Zenginleştirici Öge Olarak Geleneksel Sanatlar
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here