İDSO DenizBank Konserleri Dünya Kadınlar Günü Konseriyle Beyoğlu Emek Sineması’nda…

0

DSO DenizBank Konserleri Dünya Kadınlar Günü Konseriyle Beyoğlu Emek Sineması’nda… Orkestra Şefi  Antonio Pirolli

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI, 09 MART CUMA AKŞAMI DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KONSERİ’NDE SOLİST KEMAN SANATÇISI JÜLİDE YALÇIN’A EŞLİK EDECEK                                             

Orkestra Şefi  Antonio Pirolli

Orkestra Şefi  Antonio Pirolli

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO,  09 Mart  Cuma akşamı saat 20.00’de Beyoğlu Emek Sineması’nda Orkestra Şefi  Antonio Pirolli yönetiminde solist keman sanatçısı  Jülide Yalçın’a  (Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası) eşlik edecek. Konserde; Fazıl Say’ın “ Grand Bazaar” ( * ) , Johannes Brahms’ın  “Keman Konçertosu” ( ** )  ve  Ludwig Van Beethoven’ın“ Senfoni No.2” ( *** )  eserleri icra  edilecek.

( * ) Fazıl Say’ın Grand Bazaar ( Kapalı Çarşı ) adlı orkestra eserinin ilk seslendirilişi Sevilla’da ( İspanya ) gerçekleşmiştir.

 ( ** ) Johannes Brahms’ın bestelediği tek Keman Konçertosudur . İcrası oldukça güç fakat olağanüstü güzel ve görkemli bir yapıt olarak bilinmektedir. İcrasının  zorluğu nedeniyle esere “Kemana Karşı Bir Konçerto” adı da verilmiştir. 

( *** ) Bestecinin en iyimser ve heyecanlı eserlerinden birisidir.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “ Beyoğlu Emek Sineması’nda Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde gerçekleştireceğimiz bu anlamlı  konserimizde yine klasik müzik dolu bir akşam yaşayacağız. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çok özel bir gün. 9 Mart’taki konserimizi tüm kadınlarımıza armağan ediyoruz. Dünyadaki, ülkemizdeki ve üyelerimiz arasındaki tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz” diyor.                           

 PROGRAM  / 09 MART CUMA   –  BEYOĞLU EMEK SİNEMASI  – SAAT 20.00

*   Fazıl Say  “ Grand Bazaar”

 Johannes Brahms  “Keman Konçertosu”

*   Ludwig Van Beethoven “ Senfoni No.2”

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

Cevap bırakın