İDSO DenizBank Konserleri Dünya Kadınlar Günü Konseri

0
795
İDSO DenizBank Konserleri Dünya Kadınlar Günü Konseri

İDSO DenizBank Konserleri Dünya Kadınlar Günü Konseriyle Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde…  Konserin Orkestra Şefi Patrick Gallois…

ORKESTRA ŞEFİ & FLÜT SANATÇISI PATRICK GALLOIS

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI, 08 MART CUMA AKŞAMI DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KONSERİ’NDE FLÜT SANATÇISI PATRICK GALLOIS,VİYOLONSEL SANATÇISI JAMAL ALIYEV VE RESSAM TIINA OSARA’YA EŞLİK EDECEK                                            

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, 08 Mart 2019 Cuma akşamı saat 20.00’de “Dünya Kadınlar Günü Konseri’nde  Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’ndeOrkestra Şefi Patrick Gallois yönetiminde  solist Patrick Gallois  ( Flüt ) solist Jamal  Aliyev  ( Viyolonsel ) ve solist Tiina Osara’ya ( Ressam ) eşlik edecek. Konserin ikinci yarısında  Tiina Osara  Brahms’ın Senfonisi eşliğinde izleyiciler için canlı olarak resim çizecek.

SOLİST TIINA OSARA ( RESSAM )

Konserde; Wolfgang Amadeus Mozart’ın “ Flüt ve Orkestra için Rondo Re Majör, K.184” ve“Flüt ve  Orkestra için Andante Do Majör, K.315” eserleriyle Niccolo Paganini’nin“ Rossini Teması Üzerine Varyasyonlar”, David Popper’in “ Polonaise” ve Johannes Brahms”ın “ Senfoni No.2 Re  Majör, Op.73”  adlı eserleri icra edilecek.

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil; “ Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde  Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde gerçekleştireceğimiz bu anlamlı  konserimizde yine klasik müzik dolu bir akşam yaşayacağız. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çok özel bir gün. Konserimizi tüm kadınlarımıza armağan ediyoruz. Dünyadaki, ülkemizdeki ve üyelerimiz arasındaki tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz” diyor.                            

JAMAL ALIYEV ( Viyolonsel )

PROGRAM :

  • Wolfgang Amadeus Mozart  “ Flüt ve Orkestra için Rondo Re Majör, K.184”
  • Wolfgang Amadeus Mozart  “Flüt ve  Orkestra için Andante Do Majör, K.315
  • Niccolo Paganini “ Rossini Teması Üzerine Varyasyonlar”
  • David Popper  “ Polonaise”                                                
  • Johannes Brahms  “ Senfoni No.2 Re  Majör, Op.73” 
PAYLAŞ
Önceki İçerik“Günışığına Mektup” Oyunu Seyirci İle Buluşuyor
Sonraki İçerikSaliha Yılmaz – Kadir Akyol
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here