Görüntü, İnsan ve Mekan” Projesi Başladı

0
Diyarbakır Sinema Kulübü’nün organize ettiği “Görüntü, insan ve mekan” projesi başladı.
Diyarbakır Sinema Kulubü’nün organize ettiği “Görüntü, insan ve mekan” projesi Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Kültür-Sanat Salonu”nda başladı. Danışmanlığını Genco filminin yönetmeni Ali Kemal Çınar ve Diyarbakır Sinema Kulübü koordinatör, yönetmen Özkan Küçük’ün yaptığı projeye akademisyen ve sinema yazarı Ahmet Gürata, akademisyen Sevgi Ortaç v ile sanatçı Mehmet Atlı’da eğitmen olarak katılacak. Proje kapsamında 1-2 ve 3 Haziran’da Ahmet Gürata”nın katılımıyla Mekan ve insan bağı, mekan üzerine film okuma ve fikir geliştirme atölyesi, 8, 9 ve 10 Haziran’da ise projelerin geliştirilmesi ve deneme çekimlerinin planlama atölyesi yapılacaktır.
Ağustos ayında da bireysel ve ikişerli gruplarla deneme çekimleri gerçekleşecektir. Eylül ayında ise deneme çekimlerin kurgulanmasının ardından Ekim ayında proje kapsaminda ortaya çıkan filmin gösterimi yapılacaktır.
Paylaş

Yazar Hakkında

Selman Çicek

Anadolu Üniversitesi Felsefe mezunu. 2013 yılından bu yana çeşitli gazete ve ajanslarda muharbirlik yaptı. Şimdi ise yazdığı bir senaryo üzerinde çalışmakta.

Cevap bırakın