Tatbikat Sahnesi Nikolay Vasiliyeviç Gogol‘ün yazdığı Cem Emüler‘in yönettiği ve Erdal Beşikçioğlu’nun oynadığı Bir Delinin Hatıra Defteri adlı oyunuyla 20 Haziran ve 21 Haziran saat 21.15’te Suat Taşer Tiyatrosu‘nda tiyatroseverlerle buluşacak.

Bir Delinin Hatıra Defteri

Hikaye Çar 1. Nikolay‘ın baskıcı devrinde yaşamış küçük bir devlet memurunun hayatı üzerine odaklanır. Günlük formatında yazılan hikaye, baş kahraman Popriçin‘in deliliğe doğru gidişini anlatır. Yaşadığı sıkıcı ve tekdüze hayata bir de müdürünün kızına duyduğu aşk eklenince içinde bulunduğu girdap iyice büyür. Aksenti İvanoviç Popriçin’in baskıcı sistemde boyun eğmeme çabaları ve yaşadığı psikolojik gel-gitler kendisini İspanya Kralı sanmasına kadar devam eder ve akıl hastanesine kapatılmasıyla son bulur.

Bir Delinin Hatıra Defteri: Erdal Beşikçioğlu
Bir Delinin Hatıra Defteri: Erdal Beşikçioğlu

Bir Delinin Hatıra Defteri Oyunu Kadrosu

 • Yazan: Nikolay Vasiliyeviç Gogol
 • Çeviren: Coşkun Tunçtan
 • Uyarlayan ve Yöneten: Cem Emüler
 • Oyuncu: Erdal Beşikçioğlu
 • Işık Tasarım: Musatafa Bal
 • Ses Efekti Tasarım: Tayfun Gültutan
 • Yönetmen Yardımcısı: Erdal Beşikçioğlu
 • Sahne Amiri: Yunus Daştan
 • Süre: 1 Perde, 90 Dakika
 • Yaş Sınırı: +13
 • Yapım: Tatbikat Sahnesi

Suat Taşer Tiyatrosu Adresi

Cemal Gürsel Cad. Hasan Ali Yücel Blv., 2009. Sk. Bostanlı, İzmir, Karşıyaka

Erdal Beşikçioğlu’nun muhteşem bir performans sergilediği Bir Delinin Hatıra Defteri oyununun biletleri “tam: 78.5 TL ve indirimli: 56 TL” olarak satışa sunulmuş durumda.

İzmir’deki tiyatroseverlerin ve tabi ki Erdal Beşikçioğlu’nun oyunculuğuna hayran olan herkesin kaçırmaması gereken bir etkinlik olduğunu düşünüyoruz.

Şimdiden iyi seyirler.

PAYLAŞ
Önceki İçerikSEN
Sonraki İçerikSıradan Bir Rüstem
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

2 YORUMLAR

 1. Erdal Beşikçioğlu’nun yaptığı işler hep kaliteli oluyor. Bir Delinin Hatıra Defteri de Erdal Beşikçioğlu’nun çok iyi bir oyunudur. İzleme şansı buldum ve gerçekten uzun zamandır izlediğim en iyi sahne performanslarından birisini sergiledi Erdal Beşikçioğlu. Herkese tavsiye ederim Bir Delinin Hatıra Defteri’ni izlemeyi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here