En Kısa Gecenin Rüyası

0
57
En Kısa Gecenin Rüyası
En Kısa Gecenin Rüyası

Herkese merhabalar,

”Sanatın her dalını çok seviyorum.” diyerek yazıma başlayayım.Tiyatro, müzik, dans… Belki ailemin sanata vermiş olduğu değerden dolayı belki konservatuvar mezunu olmamdan dolayı. Ama her zaman sanat etkinliklerine katılmayı sevmişimdir. Uzun zamandan beri özel tiyatrolarla ilgili araştırmalarım vardı. Bu araştırmalarım sonucu Moda Sahnesi’nde oynanan ”En Kısa Gecenin Rüyası” adlı oyun için günler öncesinden bilet aldım.

25.2.2017 günü gelip çatınca heyecanlanmaya, yerimde duramamaya başladım. Hem uzun zamandır şehir ve devlet tiyatrolarından farklı bir tiyatroya gidicektim hemde sevdiğim oyuncuları sahnede canlı olarak izleyebilecektim. Tiyatro seçimimde oyuncu popülerliğine hiç önem vermem ama bazı oyuncular var ki sahnede nasıl oynadıklarını merak ettiğim için özellikle onun oyunlarını tercih etmeye çalışırım. (Örneğin; Mert Fırat)

Gelelim oyunumuza;

En Kısa Gecenin Rüyası tiyatro oyunu
En Kısa Gecenin Rüyası tiyatro oyunu

Oyunumuz  içerisinde perilerin, büyülerin, tiyatronun, aşkın, komedinin bulunduğu William Shakespeare’in ”Bir Yaz Gecesi Rüyası” adlı oyunun uyarlaması. Zaman bakımından uzun olmasına rağmen (145 dakika) sahne arası geçişler, dekor – kostümlerin sadeliği, aralara serpiştirilmiş danslar ve müzikler olmasından dolayı izlerken hiç sıkılmadım hatta zamanın nasıl geçtiğini anlamadım bile (Son sahne hariç).

Oyunculuk bakımından; (en ilgilendiğim bölüm :D) sağlam bir oyuncu kadrosu var. Moda Sahnesi’nin kadrosuna bir göz gezdiğirdiğimde çoğu oyuncu konservatuvar mezunu veya kendini  bu alanda geliştirmiş ”tiyatro oyuncuları”. ”Tiyatro oyuncusu” dedim çünkü bu kelimenin anlamı benim için büyük. Her oyuncuyum diyen maalesef oyuncu olamıyor. Sahnede izleyince farkı anlayabiliyorsunuz. Mert Fırat, Onur Ünsal, Volkan Acar başta olmak üzere her oyuncu çok iyiydi. Ama Volkan Yosunlu ismini unutmayacağım gibi görünüyor çünkü çok doğaldı ve seyirciler ile doğaçlama olarak o kadar şirin bir şekilde iletişime geçti ki izlemeniz lazım. Büyük ihtimal her oynadığında farklı bir oyunculuk sergiliyordur.

Sonuç olarak Moda Sahnesi değişik oturum planlaması, oyuncu kadrosu, kaliteli oyunları bakımından taktirimi topladı. Takipte kalacağım. Sizinde hem takipte kalmanızı hem de bu oyuna gitmenizi kesinlikle öneririm.

  • modasahnesi.com
  • Tam: 50 TL / Öğrenci: 35 TL (İndirimli Seanslarına bakınız.)
  • Yer: Caferağa Mah., Halil Etham Sok No:34 Kadıköy İstanbul
  • Tarihler: 24 Şubat 2017 Cuma ~ 26 Mart 2017 Pazar Saat 20:30

Sanat ile kalmanız dileği ile…

PAYLAŞ
Önceki İçerikPASAK
Sonraki İçerikGün Batımı
Ceren Baran Demir
Ceren Baran, 02 Ağustos 1989 doğumludur. Küçüklüğünden beri tiyatroya olan sevgisi sonucunda Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro bölümünü kazandı. Mezuniyetinden hemen sonra akademik ingilizce-TOEFL eğitimi için NYC'a gitti. Amacı Amerika'da tiyatro alanında yüksek lisans olmasına rağmen yemeğe olan ilgisi onu başka bir yola soktu ve İstanbul'a dönerek USLA AKADEMİ'de Prof. Ekmek ve Pastacılık eğitimi aldı. Mrs. Cupcake Dessert Boutique'de stajını yaparken drama,tiyatro,el sanatları ve dans alanında eğitimler alıp,atölyelere katıldı. Şuan bir kurumda Drama Eğitmenliğinin yanında butik pastacılık yapmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here