Editörlerden Yaratıcı Yazarlık Atölyesi

0
384
Editörlerden Yaratıcı Yazarlık Atölyesi
Editörlerden Yaratıcı Yazarlık Atölyesi

Beyoğlu’nun yeni sanat mekanı Culter’da yapılacak atölye 10 Şubat’ta başlıyor.

Yazılar kitap olacak

“Biliyorum ama anlatamıyorum”, “Yazmak istiyorum ama nasıl yazacağımı bilmiyorum”, “Hayatımı yazsam roman olur ama nasıl başlayacağım?” gibi tüm sorunlara cevap arayan atölyede dersler, hafta sonu pazar günleri saat 14.00 – 15.00, hafta içi salı günleri 20.00 – 21.00 saatleri arasında gerçekleşecek atölye 8 hafta sürecek. Atölyenin en önemli yanı ise eğitimler sonunda katılımcıların üretimlerinin bir kitapta toplanacak olması. Atölye boyunca üretilen yazılar redaksiyon yapıldıktan sonra Seyyah Kitap Yayınevi aracılığıyla raflardaki yerini alacak.

Herkes faydalanabilir

Ne kadar bilgiye sahip olursak olalım önemli olanın bu bilgileri etkileyici bir şekilde yazmak ve anlatmak olduğunu belirten atölyenin eğitmenlerinden editör ve yazar Rıza Oylum, “Peki yazmak öğretilebilir mi? Evet, yazarlık değil ama yazmak öğretilebilen, geliştirilebilen bir yeti. Bol pratik ve sağlıklı yönlendirmelerle herkes daha iyi yazabilir. Böylece iş hayatında, eğitim hayatında ve sosyal hayatta daha mutlu ve daha başarılı bireyler haline gelmek mümkün. Bu çerçevede sadece roman ve öykü yazarı olmak isteyenler değil, kendini kelimelerle daha iyi ifade etmek isteyen herkes yaratıcı yazarlık eğitiminden faydalanabilir” dedi.

Atölyede  ders verecek olan Rıza Oylum ve Ayça Atçı hem yazar hem de editor. Böylece kursa katılanlar hem yazarlığın yaratıcı unsurlarını deneyimlerken hem de editörlüğün titizliğiyle tanışacaklar.

Bilgi ve Kayıt İçin

Tel: +90 (212) 252 8269

Mail: apply@culter.online

Hacı Mimi Külhanı Sk. No: 28/A Beyoğlu, 34425

PAYLAŞ
Önceki İçerikÜsküdar Evden Eve Nakliyat
Sonraki İçerikTemellerden Topluma -Kelam İlminde Sosyal Açılımlar-
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here