Dış Ses 18 Ocak’da seyircilerimizle buluşuyor.

0
29

“Sormadığımız sorular, bir gün gelir hayatımız oluverir…”

Dış Ses

Erzurum Devlet Tiyatrosu olarak 20. Yılımızı doldurduğumuz ve onun heyecanını yaşadığımız bu sezonumuza Zeynep KAÇAR’ ın yazdığı, İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Dilek GÜVEN’ in sahneye koyacağı, “Dış Ses” adlı oyunla devam ediyoruz. “Kadın” temalı bir oyun olan “Dış Ses” i 18 Ocak’da seyircilerimizle buluşturma heyecanı içindeyiz. Bu sefer kadın olmanın dayanılmaz ağırlığını masaya yatırıyoruz.

Biri ev kadını, diğeri iş kadını iki kadın, onlara çocukluklarından beri yüklenen “öğretilerin” içinde, günlük rutinlerini yaşarlarken, bir gün farklı bir boyutta uyanırlar. İkisi de kabinlerin içindedir. Dışardan gelen bir ses onları yargılar ve sonsuza kadar buraya hapseder. Şaşkınlık ve panik halinde çıkış yolları arayan kadınlar, önce yalnız olmadıklarını, sonra da kendilerini, kabini ve bu olanları yargılayan sesi sorgularlar.

Dış Ses

Erkek egemen toplumun kurguları ve kalıplarından kurtulmanın, ezberleri bozmanın, kabinden çıkmanın bir yolu var mıdır?

Oyunun sonunda kadınlar birbirine sorarlar, çıkış var mıdır? “becerebilir miyiz” diye.

Hep beraber becerebilir miyiz? Bize sunulan kutuları, kabinleri itelemek, aslında çok da basit olan çıkış yolunu birlikte bulmak umuduyla…

Saygılar

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikÇınar Ağacının Altında Toplanalım
Sonraki İçerikİNSOMNİA’NIN SAATİ
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here