Cuma Akşamlarının Klasiği İDSO Deniz Bank Konserleri Bu Hafta Haliç Kongre Merkezi’nde…

0

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI, 08 ARALIK CUMA AKŞAMI ÇELLİST  YUSUF ÇELİK’E EŞLİK EDECEK… BU KONSERDE ORKESTRA ŞEFİ ENDER SAKPINAR…

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, bu hafta  08 Aralık Cuma akşamı saat 20.00’de  Haliç Kongre Merkezi’nde  Orkestra Şefi  Ender Sakpınar’ın yönetiminde solist Yusuf Çelik’e ( Çello ) eşlik edecek.

ÇELLİST YUSUF ÇELİK

ÇELLİST YUSUF ÇELİK

Konserde; Wolfgang Amadeus Mozart’ın Don Juan Uvertürü”, Edward Elgar’ın

Mi Minör Çello Konçertosu, Op. 85” ve  Ludwig Van Beethoven’ın Senfoni No. 7” eserleri icra edilecek.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “ Haliç Kongre Merkezi’nde 08 Aralık Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz  konserimizde yine klasik müzik dolu bir akşam yaşayacağız. Bu güzel konserin keyfini birlikte yaşayalım” diyor.

PROGRAM  / 08 ARALIK CUMA   – HALİÇ KONGRE MERKEZİ – SAAT 20.00

* Wolfgang Amadeus Mozart  “Don Juan Uvertürü”

*  Edward Elgar “Mi Minör Çello Konçertosu, Op. 85”

*  Ludwig Van Beethoven “ Senfoni No. 7”

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

Cevap bırakın