Cemal Reşit Rey’i Saygıyla Anıyoruz…

0
348
Cemal Reşit Rey’i Saygıyla Anıyoruz…

İDSO’NUN 23 KASIM CUMA AKŞAMI CRR – CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU’NDAKİ “ ÖĞRETMENLER GÜNÜ” KONSERİ   ÇOK ANLAMLI !

Şef Lior Shambadal
Şef Lior Shambadal

Özet Bilgi:

Temeli; 1827’de Donizetti Paşa’nın kurduğu Muzika-i Hümayun Orkestrasına dayanan “ İstanbul Belediye Şehir Orkestrası”, 1945 yılında öncü besteci Cemal Reşit Rey yönetiminde kuruldu. 1972’den bu yana İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası adını alan İDSO, 23 Kasım Cuma akşamı “ Öğretmenler Günü” Konserinde üstad Cemal Reşit Rey’in adını taşıyan 1989’dan bu yana izmette olan “ Cemal Reşit Rey Konser Salonu”nda dinleyicileriyle buluşuyor.

İDSO, “ Öğretmenler Günü Konseri” 23 Kasım Cuma akşamı saat 20.00’de Cemal  Reşit Rey ( CRR ) Konser Salonu’nda !

solist Pelin Halkacı Akın
solist Pelin Halkacı Akın

İDSO, bu hafta; 23 Kasım Cuma akşamı  saat 20.00’de  Cemal  Reşit Rey ( CRR ) Konser Salonu’ndaki  konserinde;  Şef Lior Shambadal yönetiminde  solist Pelin Halkacı Akın’a ( Keman ) eşlik ediyor.

Konserde;  Eduard Lalo’nun “ İspanyol Senfonisi Op. 21”, Ottorino Respighi’nin Fontane Di Roma” ve  “ Pini Di Roma” eserleri icra ediliyor.

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil; “Üstad Cemal Reşit Rey’i saygıyla bir kez daha anıyor ve Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaki bu çok özel konsere tüm İDSO dostlarını davet ediyoruz” diyor.

PROGRAM :

  • Eduard Lalo  “ İspanyol Senfonisi Op. 21”

          — ARA—

  • Ottorino Respighi Fontane Di Roma”
  • Ottorino Respighi “ Pini Di Roma”
PAYLAŞ
Önceki İçerikKargalar Şehri -4- Telaşlı Portre
Sonraki İçerikİzmir’de Gezilecek Yerler
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here