Cazın vazgeçilmezi Bizz Band 8 Mart’ta da Eskişehir Sempre’de.

0
57

Cazın vazgeçilmezi Bizz Band 8 Mart’ta da Eskişehir Sempre’de. Bu kez vokalde harika yorumuyla Eskişehirli genç popüler vokal Zeynep Sazak !

ESKİŞEHİRLİLER, ESKİŞEHİRİ ZİYARET EDENLER 8 MART AKŞAMI YİNE SEMPRE’DE BULUŞUYOR

 Eskişehir’in lezzet durağı Sempre Mediterranean Cuisine’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel bir gece hazırlandı. Akdeniz mutfağının en güzel lezzetleriyle konuklarını ağırlayan Sempre’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vazgeçilmez cazband Bizz Band ile kutlanacak.  Ünlü şef Uğur V. Uysal danışmanlığında hazırlanan özel menü ile Restoran Grup Müdürü Cevher Çanakçı’nın ev sahipliğinde Eskişehirliler, Eskişehiri ziyaret edenler ve Eskişehirli kadınlar lezzet ve müzik dolu bir gece yaşayacak.

 Bizz Band üyeleri Dünya Kadınlar Günü için hazırladıkları özel repertuarı sunacaklar. Eskişehirli Dr. Aytek Şermet ve İşadamı Firuz Soyuer‘in 2001 yılında kurmuş olduğu iş adamlarından oluşan Bizz Band’ın performansında sahne alacak olan başarılı genç vokal Zeynep Sazak da Eskişehirli.

Vokalde Zeynep Sazak, saksafonda Dr. Aytek Şermet, tuşlu çalgılarda Emre Tukur, basta Firuz Soyuer, davulda Fırtına Kral’dan oluşan Bizz Band, eğlenceli, kaliteli, müzik ile lezzeti birleştirmek isteyen müzikseverlere bir kez daha unutulmaz bir gece yaşatacak.

Ayrıca Sempre; danışman Şef Uğur V. Uysal ve mutfak şeflerinin özenle hazırladığı saat 10.00  -15.00 arasında devam eden hafta sonu kahvaltıları, öğle – akşam yemekleri, zengin menü seçenekleri ve özenli servisiyle her zaman tercih ediliyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!

Bilgi8 Mart 1857 tarihinde ABD’nin New York kentinde 40 bin dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları talebiyle greve başladı. Bu sırada çıkan olaylar sırasında fabrika içinde şüpheli bir yangın başladı. !29 kadın yangında hayatını kaybetti… İşçilerin cenaze törenine 100 bini aşkın katılım oldu.

Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, bu olayın ardından 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak anılmasını öneri olarak sundu ve öneri oy çoğunluğuyla kabul edildi. 

Türkiye’de ise ilk kez 1921 yılında kutlanmaya başlanan Dünya Kadınlar Günü her yıl 8 Mart’ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gündür.

PAYLAŞ
Önceki İçerikUyudun mu? / Şiir
Sonraki İçerikBeklemek / Şiir
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here