BREZİLYA, PERU, ARJANTİN VE ŞİLİ’DE KONSERLER VEREN İDSO BAŞARILARLA DÖNDÜ

0
41
BREZİLYA, PERU, ARJANTİN VE ŞİLİ’DE KONSERLER VEREN İDSO BAŞARILARLA DÖNDÜ
BREZİLYA, PERU, ARJANTİN VE ŞİLİ’DE KONSERLER VEREN İDSO BAŞARILARLA DÖNDÜ

Sadece konser değil; İstanbul’un Kültür ve Turizmi…

Başarılarına bir yenisini ekleyen İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Dr. Martin Ochs Konzert und Tourneemanagement’in organizasyonu ile 18 Haziran 2017 tarihinde 12 günlük Güney Amerika konser turnesine çıkmıştı. Brezilya, Peru, Arjantin ve Şili’nin en büyük konser salonlarında müzikseverlerle buluşan  İDSO, turne boyunca dört ülkede altı konser verdi. Şef Milan Turkovic yönetiminde solist Vadim Repin(keman) ve solist Rebekka Hartmann (keman)’a eşlik eden İDSO,bu  konserlerinde Türk eserleri olarak Nevit Kodallı’nın “Telli Turna” Orkestra Süiti ve Ferit Tüzün’ün “Esintiler”ine de yer verdi. Konser programında ayrıca; Jan Sibelius, AntoninDvorak ve MaxBruch eserleri yer aldı.

Güney Amerika Konser Turnesi Brezilya’nın Sao Paulo ve Rio de Janeiro şehirlerindeki üç konserle başladı.  İDSO, Sao Paulo’da 20 ve 21 Haziran’da Sao Paulo Konser Salonunda Şef Milan Turkovic yönetiminde solist Vadim Repin’e eşlik etti. Brezilya’daki üçüncü konser 22 Haziran’da Rio de Janeiro’da Rio de Janeiro Belediye Tiyatrosu’nda gerçekleşti İDSO, solist Rebekka Hartmann’a başarıyla eşlik etti.

Güney Amerika Konser Turnesi, Peru’nun başkenti Lima’da Büyük Ulusal Tiyatro’daki konser ile devam etti. İDSO, 26 Haziran’da Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te Teatro Colon’da Arjantinli müzikseverlere harika saatler yaşatan İDSO Güney Amerika Konser Turnesinin son durağı Şili’nin başkenti Santiago oldu 28 Haziran’da Santiago Sanat Merkezi’nde turnenin son konseri gerçekleşti.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası
PAYLAŞ
Önceki İçerikİçinizdeki Çocuğu Bulun
Sonraki İçerikZAMAN RÜZGARI
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here