Bir Savunmanın Notları

0
223
Bir Savunmanın Notları

1.
Tanımlayamadığı bir şey oldu o sabah. Gitmek ile kalmak arasındaki ikilem sanki bir bıçağın ucunda göğsüne baskı yapıyordu. O inanılmaz ruhu yorgun birer dalga olarak saçlarına vurmuş gibiydi. Gidelim dedi. Kimsenin bilmediği bir yere belki de yaşanmamış bir zamana gidelim. Giderse yenileceğinden emindi. Aslında onu ikileme sürükleyen tek şey bu olmuştu. Olsun dedi. Son bir kez bakalım buradan yaşama öylece gidelim. O son bakış yıllarca gözlerinde tükenmedi.

2.
Esas itibariyle gün görmemiş bir yüreğin tek dileği sevilebilme umududur, dilek ağaçlarına utangaç bir çaputla bağlanan.

3.
yeni mevsimleri yaşayalım seninle
ve çıkalım yeni yolculuklara
bir tutunmadır işte bende
sana dair şeyleri yüreğimin üstünde
taşımaktan hiç yorulmamak.

4.
Coğrafya derslerinden durmadan kovuyorlar onu senden başka bir coğrafyaya inanmadığı için. Ve o coğrafyada ne varsa seni anlatabilmek için planlanmış sanki.

5.
Parça parça dağıldı yüreği yollarda. Yaz yağmurları örseledi her parçasını. Her parçasına güneş değdi. Parça parça yankılandı ırmakların adressiz yolculuklarında. Kollayamadı yüreğini. Uslatamadı.

6.
bunca hayal kırıklığının ardından
bir bozkır canlanmalı
göçmen kuşlar geri dönmeli
solgun gözler arasında
alışılagelmiş sürgünlerinden arınarak
gözleri yaşamı aramalı.

7.
Yağmur damlalarının yolculuğunda tek bir damlanın toprak ile buluştuğu o anı saklayıp sana getirmek istiyor. Avuçlarına bırakmak istiyor bir şeyler anlatırcasına: Seninle ‘yaşamak bütününde.’

PAYLAŞ
Önceki İçerikYalnızlık Paylaşımı
Sonraki İçerikSonbaharın Hışırtısı
Bahadır Ozan Yaşar
1998 Erzurum doğumlu. İstanbul Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesinde lise eğitimini tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitim hayatına devam ediyor. Süreli yayınlarda şiirleri, denemeleri ve Türk Sineması üzerine inceleme yazıları yayınlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here