Genç sineması Kıvanç Sezer’in yönettiği ve usta sinema oyuncusu Menderes Samancılar’ın oynadığı Babamın Kanatları filminin fragmanı yayınlandı. Yapımcılığını Nar Film’in üstlendiği Babamın Kanatları filmi Yönetmen Kıvanç Sezer’in ilk uzun metraj film projesidir.

Babamın Kanatları günümüzde yakıcılığını koruyan işçi ölümlerini vicdani bir açıdan ele alacak bir film projesidir.

Babamın Kanatları, senarist ve yönetmen Kıvanç Sezer'in ilk uzun metrajlı filmidir.
Babamın Kanatları, senarist ve yönetmen Kıvanç Sezer’in ilk uzun metrajlı filmidir.

Babamın Kanatları

İbrahim ve yeğeni Yusuf İstanbul’da bir lüks konut şantiyesinde işçi olarak çalışmaktadır. İbrahim’in hayatı akciğer kanseri olduğunu öğrendiğinde büyük bir değişime uğrar.

Ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenen inşaat işçisi İbrahim için yaşamdaki en değerli şey uzaktaki ailesidir. Yeğeni Yusuf ise yükselme hırsıyla dolu genç bir işçidir ve amcasının durumunu anlamaktan uzaktır. Çalışma şartlarının giderek zorlaştığı bu toplu konut şantiyesinde kendini giderek daha değersiz hisseden İbrahim’in zihninde şu soru daha belirgin hale gelir: Geride ailesine bırakacağı ne vardır: Yaşamı mı, ölümü mü?

Babamın Kanatları günümüzde yakıcılığını koruyan işçi ölümlerini vicdani bir açıdan ele alacak bir film projesidir.
Babamın Kanatları günümüzde yakıcılığını koruyan işçi ölümlerini vicdani bir açıdan ele alacak bir film projesidir.

Babamın Kanatları Fragmanı

Merakla beklenen bu etkileyici filmin ilk fragmanı Haziran ayının son haftası yayınlandı. Şimdi gelin Babamın Kanatları filminin ilk fragmanını izleyelim.

Babamın Kanatları Film Ekibi

  • Senaryo ve Yönetim: Kıvanç Sezer
  • Yapımcı: Soner Alper
  • Ortak Yapımcı: Ali Bayraktar
  • Görüntü Yönetmeni: Joerg Gruber
Menderes Samancılar'ın oynadığı İbrahim ve yeğeni Yusuf İstanbul’da bir lüks konut şantiyesinde işçi olarak çalışmaktadır. İbrahim’in hayatı akciğer kanseri olduğunu öğrendiğinde büyük bir değişime uğrar.
Menderes Samancılar’ın oynadığı İbrahim ve yeğeni Yusuf İstanbul’da bir lüks konut şantiyesinde işçi olarak çalışmaktadır. İbrahim’in hayatı akciğer kanseri olduğunu öğrendiğinde büyük bir değişime uğrar.

Babamın Kanatları Filmi Oyuncuları:

  • İbrahim / Menderes Samancılar
  • Yusuf / Musab Ekici
  • Nihal / Kübra Kip
  • Resul / Tansel Öngel
PAYLAŞ
Önceki İçerikEvire Çevire Sevmek Gerek Seni
Sonraki İçerikUnutabilmek Seni
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here