Anadolu Break

0

Break dans ile Anadolu folklörünün sentezi düşüncesiyle ortaya çıkarılan ve Red Bull sponsorluğunda hayata geçirilen projedir. Dans projesini ise Anadolu Break Belgeseli temellendirmiştir.

Red Bull Anadolu Break“dans   gösterisi prömiyerini 9 ekim 2015 tarihinde  “İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde yaptı. Daha sonra 4 sehirde Anadolu turnesine çıkacak. Bugün ise İstanbul TİM Show Center’da sahne alacak.

Projenin sanat yönetmenliğini ise ünlü dans topluluğu “Flying Steps” in kurucularından koreograf Kadir Memiş (Amigo) üstleniyor.

Sahne ekibi 4 B-Boy, 1 B-Girl, 1 modern dansçı ve 2 geleneksel dansçıdan oluşturuldu.

Red Bull Anadolu Break

Red Bull Anadolu Break

Dans ekibi ise şöyle:

  • Aydan Uysal,
  • Bora Günebakan (Boris),
  • Eftal Dirlik,
  • Ferhat Düz (fero),
  • Mehtap Çınar,
  • Furkan Miktat Yılmaz,
  • Ozan Karabağ
  • Salih Karagöz.

 

Anadolu halk oyunları ile break dans buluştu.

Anadolu halk oyunları ile break dans buluştu.

Etkinlikleri;
8 Kasım – Antalya / Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu
13 Kasım – Eskişehir / Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi
15 Kasım – Ankara / MEB Beşevler Şura Salonu
18 Kasım – İzmir / Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde olan etkinlik son gösterisini ise 24 Kasım yani bugünİstanbul / TİM Show Center‘da sergileyecektir.

Gösteri saati 21.00-22.00 olup kapı açılışı 20.00 dadır. Şimdiden iyi seyirler .

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

Cevap bırakın