“Allah ile Tanışmak” Cafer İskenderoğlu

0
33

Sevgili Cafer İskenderoğlu’nun vefatından sonra 6. kitabı olan ” Allah ile Tanışmak ” okurlarla buluştu. Kur’an meallerine vermiş olduğu ledünni manalarla dikkatleri üzerine çeken yazar bu kitabında da içerik olarak sahih rüyalar, fenafillah, ölmeden önce ölmek, Resulullah’ın hakikati gibi konulara kitabında yer verdi.

Tanıtım bülteni şu şekilde,
 Allahü Teâlâ Araf Suresi 172. Ayetinde bizzat kendisi diyor; “Ben sizin Rabbinizim”. Kendisini bizimle tanıştıran bir Allah (c.c.) variken, varlıkta da tekrar O’nunla tanışmamız gerekmektedir. O sonsuzdur ama O’nunla tanışmak zorundayız. Yoksa bizler Allah’ı (c.c) bilmeden nasıl insan olacağız, nasıl yükseleceğiz, nasıl ebedileşeceğiz?

Bu kitabımızdaki amacımız da bu ilimleri ortaya koymak, Elest’te Zatından aldığımız ilimleri varlıkta da hatırlatmak, Hazreti Peygamber Efendimizin (s.a.v.) bu husustaki hadislerini, hâllerini anlatmak, bunları da ayetlerle ortaya koymaktır.

“Allah ileTanışmak”kendi varlığınızla tanışmanızdır. “Allah ileTanışmak”kendini bilmektir.

“Allah ileTanışmak”sizdeki İlahi tecellilerin hepsini, ilmen ve hâl olarak anlamaktır. “Allah ileTanışmak”kendi sonsuzluğun uzun hâlini bilmektir.

“Allah ileTanışmak”sizdeki İlahi hâli, sizdeki Allah’ı bulmaktır (Celle Celalühü).

PAYLAŞ
Önceki İçerikÖlümsüzlük / Şiir
Sonraki İçerikAyazda Yanmak / Şiir
Öz'ün İfadesi
Başkaları yazıyor şimdi hikayemi, başkaları da bende okuyacak kendi hikayelerini...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here