15 Şubat 2019 Cuma Akşamı Sevgililere Muhteşem Bir Konser…

0
525
15 Şubat 2019 Cuma Akşamı Sevgililere Muhteşem Bir Konser...

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’ndan ( İDSO ) 15 Şubat 2019 Cuma akşamı Sevgililere Muhteşem Bir Konser…         

 İDSO DENİZBANK SEVGİLİLER GÜNÜ KONSERİ’NDE İSTANBUL 12 ORKESTRASI İLE EN GÜZEL AŞK ŞARKILARI EŞLİĞİNDE DUYGU DOLU  BİR AKŞAM YAŞANACAK

ŞEF – CARLO RIZZARI

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik  müzik ziyafeti sunan İDSO, 15 Şubat 2019 Cuma – “Sevgililer Günü Konseri“nde saat 20.00’de Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’ndeOrkestra Şefi Carlo Rizzari yönetiminde  solist  İstanbul 12 Orkestrası’na eşlik edecek. Konserde; İstanbul 12 Orkestrası  ile  En Güzel Aşk Şarkılarının yanısıra; Hector Berlioz’un “ Romeo  Et Juliette  Senfonisinin İkinci Bölümü” ( * )  ve Leonard Bernstein’in “ Batı Yakası Hikayesinden Senfonik Danslar” ( ** )

Romeo ve Juliet Aşkının 20.  YüzyılVersiyonu  dinleyicilerle buluşacak.

İSTANBUL 12 ORKESTRASI

İstanbul 12 Orkestrası Hakkında:

İsmini, medeniyetlere ev sahipliği yapmış güzel İstanbul’dan alan, şarkılarını ilk önce Boğaz’a karşı söyleyen bir orkestra, İstanbul12…

İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Rumca, İbranice ve Balkan dillerinde; Vals’ten Napoliten’e, Çigan’dan Fransızca “Chanson”lara, Tango’dan Yöresel Eserlere, Kanto’dan Rock&Roll’a, Müzikallerden Pop Şarkılarına çok geniş bir yelpazede evrensel bir müzik icra eden orkestranın  lk albümleri “ilk”; orkestra üyelerinin bestelerinden ve çeşitli coverlardan oluşan çok renkli bir albüm. Sahne performansları gibi albüm de çok türde şarkılardan oluşuyor.

( * )  1803-1869 yılları arasında yaşamış Fransız Besteci & Müzisyen  olan Hector Berlioz;  1839 yılında  yedi bölümlü orkestra, koro ve solo için bir dramatik senfoni olan  “ Romeo  Et Juliette”i  bestelemiştir.

( ** )  20’nci yüzyılın büyük dehalarından biri kabul edilen Leonard Bernstein’ın sevilen müzikali Batı Yakasının Hikâyesine ne kadar bağlı olduğu ve her notasını ne kadar derin hislerle yazdığı, yapıtın her kaydedilişinde, provasında ya da konserinde yeniden anlaşılır. Besteci  çok özendiği bu yapıtından  “Senfonik Danslar” başlıklı bir süit çıkarmıştır.

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil; “Sevgililer Günü Konseri’nde çiftleri ve tüm müzikseverleri duygu dolu bir müzik ziyafeti yaşamak için 15 Şubat 2019 Cuma akşamı Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde  gerçekleştirilecek İDSO DenizBank Konserine bekliyoruz” diyor.

PROGRAM :

  • İstanbul 12 Orkestrası  ile  En Güzel Aşk Şarkıları

                                          — ARA—

  • Hector Berlioz Romeo  Et Juliette  Senfonisinin İkinci Bölümü”
  • Leonard Bernstein  Batı Yakası Hikayesinden Senfonik Danslar” 

                                               ( Romeo ve Juliet Aşkının 20.  Yüzyıl Versiyonu )

PAYLAŞ
Önceki İçerikSanatçı İfadesiyle- Ressam Watfaa Wahb
Sonraki İçerikSevgiliye Hediye Almanın İnce Taktiği
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here