“TRAP” Yeni Müzik Akımı Hızla Yayılıyor

0

TRAP“, İngilizce ile biraz samimi olan herkesin bir kez duymuş olabileceği bir kelime. Türkçe <hapsetmek>  anlamına gelen bir kelimedir. Özellikle gençlerin ilgi gösterdiği bu akım hızla yayılmakta.

Yaşı Olmayan Modern Müzik Akımı: TRAP

Peki neden TRAP? Eski, yeni, ünlü, ünsüz şarkıları modernize ederek tekrar müzik piyasasına sunarak bu akım yeni modern veya siz ne demek ısterseniz günümüzdeki yaşama ayak uydurmuş şarkılar olarak görüyorum.

Müzik evrenseldir, dili ırkı yaşı yoktur siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Bu yeni türün bu kadar hızlı yayılmasının sebebini bu olarak görüyorum. Arabesk dinleyen bir nesil artık “TRAP” dinliyor.

Modern hayatın verdiği monotonluktan kurtulma çabası olarak da görülebilir bu. Arabesk dinleyerek şu an kı yaşama ayak uydurmak gerçekten zor. Eski toprak dediğimiz insanlar sadece bunu yapabilir, yeni nesil “TRAP” tarzı müzik akımlarına daha çok yatkın.

Paylaş

Yazar Hakkında

Emre İnce

Bişkek'te yasıyor, çocukluğunu Dalaman'da geçirdi. Dalaman Lisesi'nde okudu ve şu an öğrenimini Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi'nde devam etmektedir. Yazı serüvenine ilk olarak Sanat Duvarı'yla başlamıştır.

Cevap bırakın