Soma

1

Dalyan gibi delikanlılara, ağıtlar yakan analara, karalar bağlayan bacılara, yüreği kor yerine dönen kadınlara, babasız kalan çocuklara, yıkılan hayatlara, yarım kalan aşklara, babasız doğan yavrulara mezar oldun SOMA!

Toplu mezarları kazdırdın, yürekleri yandırdın, umutları kavurdun SOMA…

Bir lokma aşa, bin canı yandırdın SOMA.

Işığı, karanlığa, yaşamayı ölüme çevirdin SOMAAA…

Unutmadık, unutmayacağız.

Bir lokma yemeğe, iki kuruş helal kazanca, geleceğe umut bağlamaya, borç ödemeye sebep şereflice can verenleri unutmadık, unutmayacağız.

Onurluca yaşamayı öğreten, ölmeden önce kendinden çok yanındakini düşünen şerefli şehitlerimizi;

Rahmet ve minnetle anıyoruz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Sevda Taş

1985 yılında İskenderun'da doğdu. Karadeniz Teknik Üniverisitesi (Büro Yönetimi), Anadolu Üniveristesi (İşletme) mezunudur. Yaşam Mimarlık, Müşavirlik Ltd. Şti.' de kurucu Müdür olarak görev alıyor. “Filistin'de Aşk” adlı romanın yazarıdır. Kitabı ikinci baskıya hazırlanıyor. Aynı zamanda ikinci kitabını yazıyor. Türkiye Yazarlar Birliği, Trabzon Yazarlar Birliği üyesidir. Türkiye Yazarlar Birliği'nin düzenlediği yarışmada, MANSİYON ödülü kazandı. Evli ve iki çocuğu var. Fotoğraf çekmeyi, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi, yemek yapmayı, spor yapmayı, yazmayı çok seviyor.

1 Yorum

  1. İsa Altun üzerinde

    Böyle acılı bir konuda böyle duyarlı kelimeleriniz ile bizlere ulaştığınız için teşekkür ederiz. Okuyan herkesin dönüp geriye bir kez daha bakacağını ve Soma için ve gelecekteki Somalar için veya bir daha Soma olmaması için ne yapıyoruzu sorgulayacağına eminim. Teşekkürler.

Cevap bırakın