İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın büyük başarısı…

0

İDSO, BREZİLYA, PERU, ARJANTİN VE ŞİLİ’DE KONSER VERMEK ÜZERE GÜNEY AMERİKA KONSER TURNESİNE ÇIKIYOR

İDSO, 18-30 Haziran tarihleri arasında Şef Milan Turkovic, solistler Vadim Repin ve Rebecca Hartmann ile Güney Amerika ülkelerinde müzikseverlerle buluşacak

Başarılarına bir yenisini ekleyen İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, dünyaca ünlü Dr. Martin Ochs, Konzert- und Tourneemanagement’in organizasyonu ile 18 – 30 Haziran 2017 tarihlerinde Güney Amerika konser turnesine çıkacak.  Brezilya, Peru, Arjantin ve Şili’nin en büyük konser salonlarında müzikseverlerle buluşacak olan İDSO, turne boyunca dört ülkede altı konser verecek. Şef Milan Turkovic yönetiminde solist Vadim Repin (keman) ve solist Rebekka Hartmann (keman)’a eşlik edecek olan İDSO, konserlerine ünlü Türk besteci Nevit Kodallı’nın eseri “Telli Turna” Orkestra Süiti ile başlayacak. Konser programında ayrıca; Jan Sibelius, Antonin Dvorak ve MaxBruch eserleri yer alacak.

Güney Amerika Konser Turnesi Brezilya’nın Sao Paulo ve Rio de Janeiro şehirlerindeki üç konserle başlayacak.  İDSO, Sao Paulo’da 20 ve 21 Haziran’da Sao Paulo Konser Salonunda Şef Milan Turkovic yönetiminde solist Vadim Repin’e eşlik edecek. Brezilya’daki üçüncü konser 22 Haziran’da Rio de Janeiro’da Rio de Janeiro Belediye Tiyatrosu’nda verilecek ve İDSO, solist Rebekka Hartmann’a eşlik edecek.

Güney Amerika Konser Turnesi, Peru’nun başkenti Lima’da Büyük Ulusal Tiyatro’daki konser ile devam edecek. İDSO, 26 Haziran’da Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te Teatro Colon’da Arjantinli müzikseverlerle buluşacak.

Güney Amerika Konser Turnesinin son durağı Şili’nin başkenti Santiago olacak ve İDSO  28 Haziran’da Santiago Sanat Merkezi’nde son kez müzikseverlerle buluşacak.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık; “Bu Proje, İDSO ekibi olarak bizim büyük başarımızdır. Olağanüstü sanatsal değere sahip, dünya çapında şef ve solistlerle gerçekleştireceğimiz Güney Amerika Konser Turnemizde ülkemizin adını geniş kitlelere duyuracağımız için çok mutluyuz” dedi.

 Güney Amerika Konser Turnesi Programı

20.06.2017 Sao Paulo

22.06.2017 Rio de Janeiro

24.06.2017 Lima

28.06.2017 Santiago konserlerinin programı:

Nevit Kodallı:  “Telli Turna” Orkestra Süiti

Jan Sibelius: Op.47 Re Minör Keman Konçertosu

Antonin Dvorak: Op.70 Re Minör, Senfoni No.7

21.06.2017 Sao Paulo

26.06.2017 Buenos Aires konserlerinin programı:

 Nevit Kodallı:  “Telli Turna” Orkestra Süiti

Max Bruch: Op.26 Sol Minör Keman Konçertosu No.1

Antonin Dvorak: Op.88 Sol Majör, Senfoni No.8

Arjantin, Buenos Aires Teatro Coliseo (Coliseo Tiyatrosu)

Arjantin, Buenos Aires Teatro Coliseo (Coliseo Tiyatrosu)

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

Cevap bırakın