KüçükÇiftlik Park’ta %100 Müzik Keyfi

0

%100 Music kapsamında KüçükÇiftlik Park‘ta gerçekleşecek God Is An Astronaut, Ozric Tentacles ve Project RnL konseri 2016’nın müzik ziyafetlerinden biri olacak.

Birbirinden önemli müzisyen ve grupları müzikseverlerle buluşturan %100 Music, URU Group ve MoodLive organizasyonuyla, Dream TV’nin katkılarıyla gerçekleşecek İrlandalı post rock grubu God Is An Astronaut ve İngiliz psikedelik rock grubu Ozric Tentacles konseri ile KüçükÇiftlik Park’ı gitar efektlerinin hakim olduğu bir galaksiye çevirecek.

6 Mart günü İstanbul’un gözde etkinlik mekanı KüçükÇiftlik Park kapalı alanında gerçekleşecek konserde açılışı yeni akım progressive rock’ın önemli temsilcilerinden Project RnL yapacak. Kapıların saat 18:00‘de açılacağı konserde İstanbullu müzikseverler post rock, psikedelik rock ve progressive rock‘a doyacak.

God Is An Astronaut

God Is An Astronaut

God Is An Astronaut

İsimlerini Clive Barker’ın Nightbreed adlı kitabından alan İrlandalı grup God Is An Astronaut, bugüne dek 4 kez geldiği İstanbul’da her seferinde kapalı gişe konserler verdi. Son albümlerini “Helios Erebus” adıyla yayımlayan grup, bu albümle birçok müzik dergisinin 2015’in En İyi Albümleri listelerine girdi.

Müzikleriyle dinleyicilerini astral yolculuğa çıkaran grup, hem duygusal melodileri hem de teknik ritimleri ile günümüzün sevilen müzik türlerinden post rock ve progressive rock’ı başarılı bir biçimde harmanlıyor. Enstrümantal müziklerine rağmen geniş kitlelere hitap edebilen grup sahnede hem görsel hem de işitsel bir ziyafet sunuyor.

Ozric Tentacles

Ozric Tentacles

Ozric Tentacles

30 yılı aşkın kariyerlerine birbirinden başarılı 26 albüm sığdıran Ozric Tentacles, müziklerini “space rock” olarak adlandırmakta… Psikedelik rock içine ambient music öğelerini yerleştiren, yeri geldi mi bir dance grubu kadar canlı ritimlerle dinleyicilerini mest eden Ozric Tentacles, 2007 yılında İstanbul’da sahne aldı ve kapalı gişe konser verdi.

Son albümlerini “Technicians Of The Sacred” adı ile yayımlayan grup kurucuları, Ed Wynne önderliğinde müzik yapmaya devam etmekte…

Project RnL

İsrail’den çıkan Project RnL, progressive rock ve fusion caz türlerini harmanlayan bir grup… Grup, özellikle Dream Theater’ın klavyecisi Jordan Rudess ile birlikte yaptıkları “The Avenger” adlı şarkıları ile büyük ilgi çekmekte.

Konserin biletleri Mephisto Kitabevi (Taksim), Mephisto Kitabevi (Beşiktaş), Hammer Müzik (Kadıköy) ve Biletix gişelerinden satışta olacak.

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

Cevap bırakın