Heavy Metalin Efsanesi Lemmy Kilmister Öldü

3

Kazanmak İçin Doğ Kaybetmek İçin Yaşa

2015 yılı hepimiz için acı – tatlı anıların bol olduğu bir yıl oldu… Sosyal medyada ardı ardına ölüm haberleri paylaşılıyor, herkesin dilinde tek bir cümle beliriyordu: “Bitsin artık bu uğursuz yıl. 2015 ölüm yılı oldu!”

Motör Head

Motör Head

Müzik dünyası birçok önemli ismini 2015 yılında yitirdi. Bu isimlerden birisi de Lemmy KilmisterMotörhead grubunun kurucusu ve söz yazarı olan Lemmy Kilmister, 70 yaşında Heavy Metal dünyasına veda etti.  Ölümünden 4 gün önce doğum günü kutlanan Lemmy’nin, kısa bir sürenin ardından acı haberinin duyulması şok etkisi yarattı. Bir süredir kanser tedavisi gören Kilmister, tedavisini gördüğü hastanede 28 Aralığı 29 Aralığa bağlayan gece elindeki gitarı bir daha almamak üzere bıraktı.

Rock müziğinin efsane ismi Kilmister hayata veda etti.

Rock müziğinin efsane ismi Kilmister hayata veda etti.

Grubun facebook sayfasında ölüm haberi duyurulurken Lemmy’e ait anıların anlatılması istendi.  Motörhead tarihindeki felsefik söylem ve aynı zamanda albüm ismi olan, ‘Born to lose, live to win’ hayranları tarafından dört bir ağızdan söylendi. Müzik dünyasının önemli isimleri de sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla üzüntülerini dile getirdiler.

Rock müziğin mareşali olarak görülen Kilmister’ın, 2010 yılında gösterilmiş olan “Lemmy the Movie” adlı filminde hikayesi anlatılıyor.

Paylaş

Yazar Hakkında

Erciyes Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunudur. Müzik, fotoğraf, tiyatro ve sinema sanat dallarına ilgi duyar. Konser, konser gezmek, yeni çıkan oyunlara ve filmlere gitmek en büyük hobisidir. Tanıdığı-tanımadığı insanlar toplum baskısıyla, “Bırak bunları da adam akıllı iş bak!” derken, asıl katılmaktan zevk aldığı etkinlikleri kendine iş olarak kabul etmiştir. Hem mesleğinde kendimi geliştirmek hem de sevdiği alanlarda yazı yazmak için sizlerle buluştu.

3 yorum

  1. PYARA üzerinde

    Tesekkurler. Ilgim olmamasina ragmen dikkatimi cekti ve bilgi sahibi oldum. Yazilarinizin devamini bekliyorum

Cevap bırakın