7’den 70’e Milyonların Sevgilisi / KÜÇÜK PRENS

0

Bu yazımda dünyanın en beğenilen çocuk klasikleri kategorisinde yer almış, ancak 7’den 70’e herkese hitap edebilmiş ve oldukça beğeni kazanmış bir başucu kitabı olan Küçük Prens’i konu almak istedim.

Yazarı Antonie de Saint-Exupery diyor ki:

-Yaşam bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir. Çünkü yaşam, bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça kendini geliştirebilir.

Küçük Prens, dünyanın en beğenilen çocuk klasiklerinden biri olmuştur. İlkokul, ortaokul çağlarındaki çocuklar kadar büyüklerin de ellerinden düşüremediği bir başucu kitabı olduğunu, sosyal medya üzerinde de kitabın kendisi ve içeriğindeki mesajlarla birlikte resmedilmiş ciddi sosyal medya hesaplarının oluşturulduğunu biliyoruz.

Yazar bu kitabında çocukluğu anlatır, çocuk duyarlılığı ile yaşam sorunları arasında sıkı ve ilginç bağlar kurar. Daha çok düşünmeye teşvik eder.

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Selinay Duman

Dokuz Eylül Devlet Konservatuarı Opera-Şan Ana sanat dalı öğrencisiyim. 20 yaşındayım. Müziğin yanısıra edebiyatla da ilgiliyim. Elimden geldiğince yazıyorum ve bu alanda da kendimi geliştirmeyi hedefliyorum.

Cevap bırakın