Kurusıkı Tiyatro oyunu

Aysa Tiyatro adı altında oynanılan, Levent Kazak’ın yazıp yönettiği Kurusıkı adlı oyun güldürmeye devam ediyor.

Oyuncu kadrosunda hepimizin televizyonlardan tanıdığı isimler var. Onlar kimler mi? Mete Horozoğlu, Bihter Dinçel, Bülent Alkış, Selen Uçer ve Beyti Engin.

Oyunun konusundan bahsedecek olursam gerçi çok fazlada bahsedemeyeceğim fakat size ‘oyun içinde oyun’ diyerek özetlemiş olacağım. Şayet giderseniz ki (bence gidin) ne dediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Biletimi günler öncesinden aldım ve yüzümde oluşan küçük bir tebessüm aslında tekrardan izleyecek olmanın mutluluğunu yaşıyordum. Oyuncu değişikliğine gidildiği için Bihter Dinçel’in performansını da merak ediyordum açıkçası. Oyun saati yaklaştı salon dolup taşmaya başlayınca da çok sevindim.

Levent Kazak'ın yazıp yönettiği Kurusıkı adlı tiyatro oyununun kadrosu oldukça geniş: Mete Horozoğlu, Bihter Dinçel, Bülent Alkış, Selen Uçer ve Beyti Engin.
Levent Kazak’ın yazıp yönettiği Kurusıkı adlı tiyatro oyununun kadrosu oldukça geniş: Mete Horozoğlu, Bihter Dinçel, Bülent Alkış, Selen Uçer ve Beyti Engin.

Hafifçe ortalık karanlığa büründü ve oyuncular sahnede… Hepsinin performansını ayrı ayrı tebrik etmek gerek. Oyuncuların oyun içinde birbirleri ile paslaşmaları, seyirciden aldıkları güzel enerji ile birlikte sahne üzerinde gerçekten eğlendiklerini hissettim. Bihter Dinçel’de yakışmış ekibe söylemeden edemeyeceğim. Günümüze göndermeler yaparak tatlı bir komedi yapmışlar. Oyun bitiminde bir alkış tufanı kotu seyircinin çoğu ayağa kalkmış alkışlıyordu 🙂 O alkışlar olurken oyuncular teker teker seyirciyi selamladı ve aldıkları tepkilerden mutlu olarak sahneden ayrıldılar..

Oyun çıkışı bütün oyuncuları görme fırsatı da yakaladım. Tabi hepsiyle ayrı ayrı çekilemedim hem geç olmuştu hem de gerçekten yorgundular ama gördüğüm kadarıyla bahsetmek gerekirse; Selen Uçer’in yorgun olduğunu hissetsem bile benimle gülümseyerek konuşması, Bihter Dinçel’in hayranları yanındayken gözlerinin dolması, Bülent Alkış’ın telefonda konuşsa bile çevresindekilere gülümsemesi, Mete Horozoğlu’nun şakacı halleri o kadar güzeldi ki hepsini ailemden biri gibi hissettim ve gerçekten iyi ki varsınız..

Eğer gitmek isterseniz bu ay oynanılan yerleri ve tarihlerini belirtmek gerekirse;

  • 1 Şubat Pazartesi 20:30’da Yunus Emre Kültür Merkezi
  • 3 Şubat Çarşamba 20:30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi
  • 9 Şubat Salı ve 10 Şubat Çarşamba 20:30’da Ankara Cüneyt Gökçer Sahnesi
  • 15 Şubat Pazartesi 20:30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
  • 29 Şubat Pazartesi 20:30 KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde…

Tiyatro izlemek güzeldir. Televizyondan izlediğimiz oyuncuları sahnede izlemek, birlikte duygu geçişini yaşamak öylesine güzel oluyor ki iyi ki gelmişim diyebilirsiniz.

Kendinize ve sevdiklerinize iyilik yapın ve tiyatroya gidin 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here