Doctor Strange: Egosu Tavan Bir Garip Adam

Marvel Sinematik Evreni’nde önceki çağ kapanıp yeni bir dönem açılmaya başladığı andan itibaren farklı bir şeylerin olacağını anlamıştım Iron Man ile başlayan ve devam eden kahramanlık filmleri giderek değişerek Marvel tarafından önümüze çıkarıldı. Konuyu uzatmadan Doctor Strange filmine gelelim.

Doctor Strange
Doctor Strange

Doctor Strange

Stephen Strange beyin cerrahı ve egosu bayağı yüksek olan bir adamdır. Burada Iron Man Tony Starke ‘a bir rakip çıktı gibi gözüküyor. Zaten MCU (Marve Cinematic Universe)’da konuşulan Tony Starke’ın tahtına yavaş yavaş Doctor Strange’in oturacağı haberleri çizgi romanlardan da biliniyor. Yavaş yavaş aynı şekilde ilerleyen Marvel filmlerinden bir nebze olsun sıkılmaya başladığımız sırada Doctor Strange bize metayı, karanlık tarafı, boyutsal imgeleri ve uzay-zaman süreliğini göstererek farklı bir kahramanlık kapısı aralamış oldu. Benedict Cumberbatch, Strange rolü için hani derler ya cuk oturmuş aynen öyle.

Tilda Swinton normalde çizgi romanda erkek bir karakter olan The Ancient One rolünü tamamen mimiksiz oynayarak hakikaten ne kadar iyi bir aktris bir kez daha bizlere gösterdi.
Tilda Swinton normalde çizgi romanda erkek bir karakter olan The Ancient One rolünü tamamen mimiksiz oynayarak hakikaten ne kadar iyi bir aktris bir kez daha bizlere gösterdi.

Ayrıca Tilda Swinton, normalde çizgi romanda erkek bir karakter olan The Ancient One rolünü tamamen mimiksiz oynayarak hakikaten ne kadar iyi bir aktris bir kez daha bizlere gösterdi. Chiwetel Ejiofor Mordo karakterine hayata verirken ilk film olması sebebi ile iyi kotarmış diyebilirim. Mads Mikkelsen, Kaecilius rolüne yakışmış gibi gözüküyor. Zaten Mikkelsen garip bir çehreye sahip. Adamın suratı kötü karakter olmak için çizilmiş sanki. Rachel McAdams, Christine Palmer karakteri ile iyi bir izlenim vermiş gibi gözüküyor. Zaten hangi zamanla oynayan adam varsa onun karısı veya sevgilisi olmak için aday oluyor galiba. Bakınız; Zaman Yolcusunun Karısı (2009), Zamanda Aşk (2013).

Marvel Sinematik Evreni: Doctor Strange
Marvel Sinematik Evreni: Doctor Strange

Spoiler vermeden film ile ilgili ön bilgi vermeye çalışsam da bu pek mümkün olmayacak gibi gözüküyor. En iyisi siz filmi izleyin derim. Gerçekten iyi oyunculuklarla bu Marvel işi biliyor dedirtmeye devam ediyor. Böyle devam ettiği sürece daha çok Marvel filmi izlemeye devam ederiz. Benim şikâyetim yok gerçi.

Okuduğunuz için teşekkürler.

1 YORUM

  1. Marvel Sinematik Evreni’nin yeni ürünü ve bizlere sunulan karakteri Doctor Strange vizyona girdi. Başrollerinden Benedict Cumberbacth, Chiwetel Ejiofor, Tilda Swinton, Rachel McAdams, Mads Mikklesen gibi oyuncuları barındıran film iyi bir hikaye ile karşımızıa çıkıyor. Spoiler olmadan film hakkında biraz olsun bilgi vermek ve karakterleri tanıtmak için bu yazıyı okuyabilirsiniz. Bir dönemin kapanıp bir dönemin açıldığı Marvel evreninde Doctor Strange karakteri çok önemli olmakla birlikte MCU’nun başı olan Tony Starke’ın artık tahtından kalkabileceğini de işaret etmektedir. Filmde egosu olan Stephen Strange hep kazanmayı isteyen ve bunu çok iyi bilen fakat geçirdiği kaza sonucu neredeyse her şeyini kaybeden bir adam olarak karşımız çıkarılıyor. Strange hem hayatın daha farklı yönleri olacağını öğrenecek hem de insanlara yardım etmenin daha başka yolları olabileceğini öğrenerek evrenin sırlarını keşfedecek. İyi oyunculularla çerçevelenmiş bu film bizlere Marvel evreninin ne kadar zengin ve DC Comics’ten şu an da filmsel evren olarak neden çok daha iyi olduğunu gösteriyor. Doctor Strange Klasik bir dipten çıkış hikâyesinden çok acıları nasıl olumlu bir yöne iterek evreni kurtaracak büyük bir güç elde etme yolculuğuna bizleri çıkarıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here