Zıvana

2

Akşamüstü inananların ve inanmayanların makul vakitleri işte, on – on bir sonrası barınak retrosuna bürünüşle – vişne çürüğü ön ek iken çarşaflar için koşumlanan renklerden vazcaymayalım derim – şu balık istifi sürümlerimizi izinli sayıyoruz.

İlla ki su götürmezlerde küçük bir miktar yanılınabilir hatta onlara kanıladabilinir hatta sövme seanslarında akıcı okumada güçlük çekilen ekleri soğuruyorum diye payıma düşeni alıyor olabilirim, gülmeyeceğim arada Heidi’nin çıplak olan ayaklarına kayacak gözüm. Holden içre çağsal pazarlık karhanelerde değil, viranelerde; tellallar ile değil cellatlar ile yapılıyor mirim. Not düşülsün ki kiremit kadınlar mor bacalara tünüyor bu sıralar. Mahallenin en solcu abisi topluyor üzümleri kadeh çatılı şaraphanelerden ve çiçekler manastırdan çalınmış vazolarda dörtte bir surette olmak kaydıyla sulanıyor ben-sen/ce. (-sız) dan eşeysiz ürüyor sızılar, süt mayasına koşan bir neslin damağında. Oralet içen kızıl çocuklar gökyüzü inşa ediyor F tipi koğuşturmalarda. Yer yer sağanak anektodlarda bahsi geçiyordu kesilen kentlerin saç uzattığı. Bariz belliydi, Guattari kayıtsız kalamazdı Negri’ye. Erk tabusunu da özerke yükseltgemesi olağana dahil, onurluca…

Debelenilen aşiret oratoryosuna seyreltilmiş dikişleri sıralayan çan hırsızlarının üzerine şahitlikler çoğaltılsın ki hoyrat bir dışadönümle v harfinin boynuna dolanacağı bostanlar düşlenecektir.

Sartre’a tabure ile sunulmuş vaktin patinajını Beauvoir kadar silikleştirememek, hiçşey kadar pekşey. Bir bakıma kaçırılan otobüslerin hayvan / übermensch variyetine değişine – tabirine uygun düşecekse – tanığız. İki küllüğün daha alacağı var, Argentina toparlanmadan. Süt kesiğine tüneyen kirpikle’ alt mı, üst mü / uçar mı uçmaz mı / bir dilek dile (kulluk süreği)’ oyunu bizim çocukluğumuz. Varsayımların ötesinde ki, İmroz tavrıyla uyanacaktır.

Paylaş

Yazar Hakkında

1997’de Bursa’da doğdu. Şu an Bursa Teknik Üniversitesi’nde Çevre Mühendisliği bölümü öğrencisi olan Sultan, edebiyata ilkokul öğrenciliği sırasında başlayan ilgisini zamanla hemşehrisi olduğu Ahmed Arif, Sezai Karakoç, Adnan Yücel gibi ünlü şairlerden etkilenerek devam ettirdi. Yoğunlukla bireyin dışa vurduğu duygusal, sosyolojik ve gündemsel temaları eserlerinde işleyen genç yazar hayatında edebiyatın ve felsefenin önemli yeri olduğunu belirtiyor.

2 yorum

Cevap bırakın