Yazarlar

Sanat Duvarı yazarlarının bazılarını görüntülemektesiniz. Siz de Sanat Duvarı’nda yazar olmak istiyorsanız Yazar Olmak İstiyorum sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Önder Aydın

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Web Proje Yöneticisi, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Uzmanı olarak sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.
Betül Çetinay

Betül Çetinay

İstanbul’da yaşıyor, çocukluğunu Yedikule’de geçirdi. Yedikule Lisesi’ni bitirdikten sonra M.Ü. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde Lisans ve İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Ortaokul yıllarında yazmaya başladı ve yazmaktan hiç vazgeçmedi. Üniversite yıllarında başladığı tiyatro çalışmalarını uzun yıllar amatör olarak devam ettirdi. Edebiyat ve sanat hep yaşamında var oldu. Ama müzikle uğraşmaya başladığından beridir artık müzikle edebiyat yapar, müzikle yaşar…
Betül Çetinay

Latest posts by Betül Çetinay (see all)

Can Yasa

Can Yasa

1991 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliğinde tamamladı. Şu an Marmara Üniversitesinde Tarih Öğretmenliği bölümünde yüksek lisans yapıyor, tez yazıyor. Öğretmenlikte dördüncü yılı, özel bir okulda çalışıyor. Çocukları ve sanatın her türlüsünü çok seviyor.
Mehmet Şeylan

Mehmet Şeylan

1984 Iğdır doğumlu. University of Southern California mezunu. Sinema yazarı-Senarist. Kabe Hacerül Esved 2015, Sarı Siyah 2013, Migale 2012 Sinema filmlerinin senaryo yazarı. Belgesel, Dizi, Reklam ve Tanıtım filmlerini içeren projelerde yer aldı. Sanat ve Sinema siteleri için zengin içerikler üzerine araştırma yapmaktadır.
Mehmet Yazan

Mehmet Yazan

1984 Antalya doğumlu. Antalya'nın bir köyünde ziraat mühendisliği yapmaktadır.
Mehmet Yazan

Latest posts by Mehmet Yazan (see all)

Nalan Önat

Nalan Önat

Yazmayı, çizmeyi seven bir bisikletçi.
Nalan Önat

Latest posts by Nalan Önat (see all)

Rana Arıbaş

Rana Arıbaş

48 yaşında, Elektronik ve İletişim Mühendisidir. Kendi adına danışmanlık yapıyor. Bunun yanında çocuk hakları aktivisti ve Uçan Süpürge Yerel Kadın Muhabirler ağında yer alıyor. Gönüllü muhabirlik yapıyor. Farklı bloglarda blog ve seo makaleleri yazıyor. Ödül alan bir öyküye sahiptir.
Rana Arıbaş

Latest posts by Rana Arıbaş (see all)

Berrin Akıncı Nalbantoğlu

Berrin Akıncı Nalbantoğlu

Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Çoğrafya Fakültesi "Felsefe Tarihi" bölümü mezunudur. Uzun yıllardır MEB'e bağlı okullarda felsefe öğretmenliğini devam ettirmektedir. Felsefenin yanı sıra resim ve edebiyatla yakından ilgilidir. Ressamlık ve öykü yazarlığı deneyimleri bulunmaktadır. Bunların haricinde felsefe, edebiyat ve resim üzerine yazar ve düşünür...
Berrin Akıncı Nalbantoğlu

Latest posts by Berrin Akıncı Nalbantoğlu (see all)

Şahin İmğa

Şahin İmğa

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Bazı ulusal ve yerel gazetelerde habercilik yaptı. Şu anda çeşitli dergilerde öykü yazıları çıkıyor.
Şahin İmğa

Latest posts by Şahin İmğa (see all)

Kübra Köroğlu

Kübra Köroğlu

Eserse yazıyor… Bazen çok da iyi yazıyor. Belki biraz megaloman, yine de sevilesi. Biraz naif, biraz komik, belki biraz da safderun… Her şeye rağmen yaşamayı seviyor. Evet, her şeye…
Kübra Köroğlu

Latest posts by Kübra Köroğlu (see all)

Şirzad İshak Koyuncu

Şirzad İshak Koyuncu

İstanbul’da yaşar. İstanbul Üniversitesi’nden gökyüzüne açılmıştır. Sinema salonunun orta sıralarında takılır. Sinema daha ucuz olmalıdır (Kahrolsun Tekelcilik). Bazen şeytana uyar Torrent’e bulaşır. Sonra pis işlere tövbe eder kendini Sinema Salonlarına atar. Not: Sinema Hala Pahalıdır!
Ümit Yiğit

Ümit Yiğit

Selçuk Üniversitesi, Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. Çeşitli TV kanallarına programlar çeken bir prodüksiyon şirketinde editörlük yapıyor. İstanbul’da yaşıyor ve edebiyat, sinema üzerine çalışıyor.
Ümit Yiğit

Latest posts by Ümit Yiğit (see all)

Alkım Saygın

Alkım Saygın

Alkım Saygın, 1982’de Trabzon’da doğdu. 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nü birincilikle bitirdi. 2010 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Anabilim Dalı’nda “Kant ve Levinas Etiğinde Özgürlük Kavramı Üzerine” isimli teziyle yüksek lisansını tamamladı. 2015 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Anabilim Dalı’nda “20. Yüzyıl Türk Düşüncesinde Garbiyatçılık (Oksidentalizm) Üzerine Bir İnceleme” isimli doktora çalışmasını bitirdi. Bekâr ve iyi derecede İngilizce bilen Alkım Saygın, meslek hayatını çeşitli yayınevi ve dergilerde yazarlık, editörlük, çevirmenlik, yayın koordinatörlüğü, yayın danışmanlığı ve genel yayın yönetmenliği yaparak sürdürmektedir.
Belen Uzunkaya

Belen Uzunkaya

1992 Ankara doğumlu. Hayali olan İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinemayı Başkent Üniversitesinde 2014 yılında bitirdi. Los Angeles’da Sinema eğitimi aldı. Ayrıntıları sever. Bilim Kurgu ve Çizgi Filmleri de. Ayrıca büyük bir hayvan sever ve Hakuna Matata !
Cansu Aybar

Cansu Aybar

Yazmayı çok seviyor. Genellikle aşk konulu şiirler yazıyor. El Sanatları mezunu ve işletme okumaya devam ediyor.
Cansu Aybar

Latest posts by Cansu Aybar (see all)

Ercan Nalbantoğlu

Ercan Nalbantoğlu

Emekli Akademisyen, Paleoantropolog, Yrd. Doç... Arkeoloji ve sanat tarihi üzerine çalışmaları vardır. Çok sayıda kazıda yer almıştır. Farklı üniversitelerde akademisyenlik yaptıktan sonra emekli olmuştur.
Ercan Nalbantoğlu

Latest posts by Ercan Nalbantoğlu (see all)

Erhan Demir

Erhan Demir

İstanbul Üniversitesi Almanca Öğretmenliği mezunu. Müzik ile evli. ‘Meleklerin Tarzı Farklı’ adlı single şarkıyla Müzik sektörüne 2013 yılında girdi. Aynı şarkı ‘Meleklerin Mucizesi’ filminin soundtrack şarkısı oldu. İGST Tiyatrosu’nda 8 yıl görev aldı. Bu tiyatroda çeşitli oyunlarda oynadı. İstanbul Üniversitesi Klasik Türk Müziği ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde Türk Musikisi eğitimi aldı. Khalkedon Çok Sesli Batı Müziği Korosu’nda 6 yıl tenor olarak görev aldı. Şu anda Müzik yapmaya ve çeşitli sahnelerde performans göstermeye devam etmektedir.
Erhan Demir

Latest posts by Erhan Demir (see all)

Figen Güntürk

Figen Güntürk

1988 İstanbul doğumlu. Kamu yönetimi bölümü mezunudur. Ama felsefeye olan merakı sebebiyle İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümüne başladı ve halen 2. sınıf öğrencisidir.
Gonca Tutuk

Gonca Tutuk

Uludağ Üniversitesi Arkeoloji mezunu. Sanat Tarihi’nden yan dal yaptı. Şimdi ise Yüksek Lisans yapmaktadır. Sanatın her alanından yeni bilgiler öğrenmeye hevesli, işsizliğini okumakla dindiren bir insancık.
Gonca Tutuk

Latest posts by Gonca Tutuk (see all)

Hazel Güney

Hazel Güney

1990 yılının takvimleri 5 Ağustos sabahını gösterdiğinde dünyaya gözlerini açtı. Küçükken, kendi kendine senaryolar üretip, yine kendi kendine oynardı. Acaba deli mi bu kız diye düşünebilirsiniz! İlkokul hocası ise, bu küçük kızın tiyatroya eğilimi olduğunu söyledi. Büyüyüp, İstanbul Kadıköy Lisesi'ni (Yabancı Dil Ağırlıklı) bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’ne girdi. Yazmaya küçük yaştan beri başladı ve lise zamanında öykü dalında üç tane önemli başarıya imza attı. Kadıköy’de çıkan Sanat Yaprağı adlı aylık gazetede aklından gördüğü izlenimleri yazdı. Daha sonra İstanbul Gökkuşağı Kabare Tiyatrosu ve Tiyatro Boyalı Kuş’ta oyunculuk ve asistanlık yaptı. 2012- 2014 yılları arasında bugunbugece’de, tiyatro yazıları ve röportajlarının yanı sıra içerik sorumlusu görevini üstlendi. Şu anda Evrensel gazetesinde tiyatro yazıları, Egoistokur’da kitap yazıları yazmakta.
İlkay Çelik

İlkay Çelik

Hacettepe Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü mezunu. Profesyonel sanat tarihçi, amatör fotoğrafçı. Sanatın hemen her dalına ilgi duyar.
İlkay Çelik

Latest posts by İlkay Çelik (see all)

Nihan Vardar

Nihan Vardar

Nihan Vardar 1986'da Kırklareli'de doğdu. Kırklareli'nin İlçesi olan Pınarhisar'da Anadolu Lisesinin İlk kısmını bitirdikten sona yine Kırklareli'nin ilçesi olan Vize'de Süper Lise'den mezun oldu.Yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümünde okuduktan sonra İstanbul' a yerleşip çalışma hayatına başladı. Öğretmen bir aileden gelen ve küçük yaşlardan itibaren kitapla, yazıyla içiçe büyümüş olan yazar Rotary Klübü ve Aliye Rona Ödüllerini aldı. Okul yıllarında İlk olarak Vapur isimli fotoröportajını yaptı ve bunu İnci isimli ilk kısa film senaryosunun yazımı ve çekimi takip etti. Mesleğinin ilk yıllarında Muhteşem Sinan (Mimar Sinan), Franz Liszt, Joseph Von Hammer, Annemarie Schimmel, Goethe gibi Belgesel metinlerinin araştırma ve yazım süreçlerini üstlendi. Belgesel haricinde Tubitak, Coca-Cola Hayata Artı, Eti ile birlikte sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Avrupa Birliği projeleri kapsamında Edirne Tanıtım Projeleri metinlerini, İDO, Güneş Sigorta, CVS, BSH vb özel şirketlerin tanıtım film metinlerini yazdı. Seçim Nabzı, Gezgin gibi çeşitli tv programlarda metin yazarlığı yaptı. TRT Çocuk için Küçük Köy isimli 13 bölümlük çizgi film senaryosu ve elli iki bölümlük sinopsis yazdı. TRT 1914 Belgeseli Metin grubunda yer aldı, Kent mutfak yardımcıları ve Parex reklam metinlerini yazdı. Otel Divane, Temizeller dizi film projelerinin ve İhtiyaç Molası isimli skeç programının senaryo gruplarında yer aldı. Çalışmalarına Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği yaratıcı yazarlık atölyesinde ve Maltepe Üniversitesi'nde devam etmekte.
Nihan Vardar

Latest posts by Nihan Vardar (see all)

Oğuzhan Sivri

Oğuzhan Sivri

20. yüzyılın 84. yılında Kasım ayında Ankara’da doğdu. Paldır küldür bir orta öğretim hayatından sonra liseyi dışarıdan bitirdi. Sonra Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünü kazandı. Meşakkatli, kavgalı, ihtiraslı, aşklı, fırtınalı üniversite yaşantısını 2013 yılında bitirdi. Resim çizer, yazı yazar bir de fırsatını bulunca kısa film çeker. Müzik de hayatında çok önemli bir yere sahiptir. Metal denilince akla hemen onun adı gelir.
Oğuzhan Sivri

Latest posts by Oğuzhan Sivri (see all)

Onat Uralortaç

Onat Uralortaç

Hayata 1997 yılında İstanbul’da gözlerini açtı. Eğitim hayatına Beşiktaş ve Kağıthane’de devam etti. Şuan da Bahçeşehir Üniversitesi’nde burslu bir şekilde Sinema Televizyon bölümünü okuyor. Küçüklüğünden bu yana kalemi, kamerayı ve bas gitarı elinden düşürmedi. Yazmaya 9 yaşında başladı. İlkokulda birçok video çekti ve kurgu yapmayı öğrendi. Bas gitarı ile 16 yaşında tanıştı ve grubu ile 6 kere sahneye çıktı. Grubu ile iki kere müzik yarışmasında boy gösterdi. Sinema dünyasını ve müzik dünyasını yakından takip ediyor. Hayal gücü, çalışkanlığı, neşesi ve hırsı ile hayat yolunda devam etmekte.
Onat Uralortaç

Latest posts by Onat Uralortaç (see all)

Şaban Taş

Şaban Taş

1991 SAMSUN doğumluyum. Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Askerliğimi 2015-2016'da MARDİN/Nusaybin'de yedek subay (Karakol komutanı yardımcısı) olarak yaptım. Yaklaşık 10 yıldan beri, özellikle şiir olmak üzere, edebiyat ve sanatla ilgileniyorum. Üniversite hayatımda tiyatro ekibine dahil olarak birçok turneye katıldım. Turgut UYAR'ın; "Şiir, hevesle başlanan fakat daha sonra ciddiye alınan bir iştir." ifadesi benim şiire karşı bakış açımı etkileyen en önemli cümledir. Memleketimde özel bir okulda Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yapmaktayım. Yakın zamanda "SAFRAN" adlı kitabımın çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum.
Şaban Taş

Latest posts by Şaban Taş (see all)

Mustafa Vatansever

Mustafa Vatansever

Editör, Kurumsal İletişim ve Pazarlama Uzmanı, İnsan Kaynakları alanında iş hayatını sürdürmektedir. Sanat Duvarı’nda farklı ilgi alanları doğrultusunda bilgi ve araştırmalarını paylaşan Mustafa Vatansever, 1990 yılında İstanbul’da doğdu. Yugoslavya göçmeni bir ailenin ilk çocuğu olan Mustafa Vatansever Lise öğrenimini dışarıdan tamamlamak zorunda kaldı. Bu yüzden tam anlamıyla öğrenci olmayı başaramayan Vatansever, 2015 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden birincilikle olmasa da mezun olmayı başardı. Geleneklere bağlı ama özgür, geçmişi unutmaz ama geleceğe bakar, bilgiye sadık ama araştırmacı, analiz yapmayı seven bir okur, yazar, izler ve en önemlisi dinleyici; olan Mustafa Vatansever Otohaber Dergisiyle başladığı meslek hayatına Sektör değiştirerek Eleman.net ile devam etti. Ardından bir dal da Televizyondan alayım diyerek A haber’de çalıştı. Bunlar dışında çeşitli sitelerin yazı işlerinde görev alarak metin yazılarını yazdı. Tiyatroyu çok seven hem izleyen hem de sahneye çıkıp çeşitli rollerde yer alan jön olmaya aday bu arkadaşımız keşfedilmeyi bekliyor. Hiss-i kable'l vuku’su yüksek ve nevi şahsına münhasır bir adam olan Mustafa Vatansever Sanat Duvarı’nda o çok istediği yazarlık hayatına devam ediyor.
Mustafa Vatansever

Latest posts by Mustafa Vatansever (see all)

Ada Şeyma Karaman

Ada Şeyma Karaman

Kocaeli Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisidir. Kocaeli'de yaşamaktadır. Daha öncesinden Edebi ve Sanatsal konular hakkında araştırma yazıları oldu. İngilizce-Türkçe tercümanlık deneyimleri mevcuttur.
Tuğba Duygu Çavuş

Tuğba Duygu Çavuş

Ankara dogumludur ve asker bir babanın kızıdır. Eğitimini Ankara'da tamamladıktan sonra bir çok iş kolunda başarıya ulaşmıştır. 2011 yılında sanat yönetmeni koordinatörü antropolog Hulagü Bülent Bora'dan eğitimini almak ile beraber kendileri ile sanata dair bir çok porojelere imzasını atmıştır. 2012 - 2013 yıllarında hayalperest bir kişiliğe sahip olan Tuğba Duygu Çavuş kısa film, hikaye ve senaryo yazarlığı üzerinde çalışmalarına devam etmiştir. Lehçe ve şiveler ile ilgili egitimlerini tamamlamak ile birlikte İsmet Memiş'in öncülüğünde çeşitli organizasyon ve faaliyetlerde bulunmuştur. 2014 yılında "KAYIP RUH" isimli epik şiir kitabının çalışmalarına başlamış ve Kasım ayında yayımı gerçekleştirmiştir ve yine 2014 yılı Ekim ayında şarkı sözleri yazmıştır.
Tuğba Duygu Çavuş

Latest posts by Tuğba Duygu Çavuş (see all)

Yasemin Tok

Yasemin Tok

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi. Kitap, film ve at sever insan. Pes etmeyen değişik bir varlık...
Umut Kardaşlar

Umut Kardaşlar

Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi “Sanat Tarihi” bölümü mezunudur. Farabi programı ile Ege Ünversitesi’nde öğrenim görmüş, aktif arkeoloji hayatı bu yıllarda başlamıştır. Halen Kadıkalesi Anaia kazı ekibinde yer almaktadır. İş sebebiyle Kuşadası’na taşınmış ve şu sıralar Balina restorasyonu yapmaktadır. Sanatın ve Arkeolojinin içinden, pisuarın sadece bir pisuar olmadığını tartışabilecek bir âdem evladı.

Buradaki yazarlar Sanat Duvarı’na gönül veren 250’yi aşkın yazardan yalnızca bir kısmıdır. Okuduğunuz makale veya yazının altından yazarlarımızın profillerini görüntüleyebilirsiniz.