Yarım Bıraktığınız Hayat

0

Bazı geceler, ciğerinizi kesen buz kristalleri gibi her nefeste göğsünüzü parçalayan, kalbinizi biraz daha buz kestiren, ciğerlerinizde tortusu kalmış bir kokuyu, yastığın öteki yarım kalmış yanında duymaya çalışmakla geçer, yarım bıraktığınız hayatları anarak yarım kaldığınız bir hayatı yaşayarak geçer. Hayat, ezberden okuduğunuz bir tekrardan ibarettir sizin için.

Gücünüz yoktur elinizi uzatmaya, kimseye güvenemezsiniz; çünkü düşlerinizi, yaşam heyecanınızı, sevginizi en önemlisi de kendinizi birinde, o yerde bırakmışsınızdır. Bir tükenmişlik sarar dört koldan, teslim olur, kaçamazsınız. İlk tuttuğunuz elin izi kalır, unutamazsınız. Bazı geceler bir koku duyarsınız -tortusu yastığın diğer yarısında kalmış olduğunu sandığınız bir koku-. Keşkelerle ah etseniz, nefretle yad etseniz de birçok elin gölgesi düşse de onun izi kalır teninizde. İlk sızınızı unutamazsınız, yazınızı silseniz de hikâyenizin başlığı değişmez. Hikâyeniz ne kadar uzarsa uzasın silip tekrardan başlasanız da yazmaya hiçbir ara başlık sizi üst başlığınızdan koparamaz. Hep başınızın üstünde yeri, teninizde izi, gönlünüzde gölgesi kalacaktır. Bir ömür, sabah gün doğana dek sürer! Ne kadar arasanız da o kokuyu bir daha bulamazsınız. Duyduğunuzu sandığınız, hissettiğiniz huzur, size dünyada yalnızlığınızın bir oyunudur.

İlk sevdanız tek gerçeğinizdir, sonrakiler ise; avuntunuz, kaçışınız, arayışınız ve ölümünüzdür. Öyle ki hayat, her ölümde kaybolan hayallerinizden, aşkınızdan, kendinizden biraz daha uzaklaşan, gün batarcasına ufkunuz kanayarak yavaşça bir kayboluşla yok olan bir gölge gibidir. Elinizden kaçırdığınız iplerin peşinden koşarken aradığınız gerçekliğin ve samimiyetin söğüt gölgesi gibidir.

Aşk, karanlıkta koşturan ürkek telaşınızı alıp, aradığınız huzur ve güveni başka bir sûrette yüreğinize sunacaktır.

Paylaş

Yazar Hakkında

(d.1987/Adana) Ortaöğretim yıllarında başlayarak yerel gazeteler, edebiyat dergileri , kısa metraj film senaryoları, tiyatro oyunu, öykü ve dizi senaryosu yazdı. Eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden almıştır. Kuruculuğunu Işıl KASAPOĞLU’nun yaptığı Semaver Kumpanya ekibindedir. Şu an bir roman çalışması yürütmektedir.

Cevap bırakın