Sonbaharın Rengi Filmekimi, 7 Ekim’de Başlıyor!

İKSV tarafından düzenlenen 15. Filmekimi bu yıl 7 Ekim’de İstanbul’da başlayacak. İstanbul programı 7-17 Ekim arası olacak Filmekimi 2016 başka şehirlere de uğrayacak. Her yıl olduğu gibi bu sonbaharda da Filmekimi’nin uğradığı şehirler sinemayla renklenecek.

Filmekimi İstanbul 2016’nın ilk olarak 7-16 Ekim tarihleri arasında düzenleneceği duyurulmuştu; ancak yoğun istek üzerine yeni belirlenen ek seanslarla birlikte İstanbul programı 17 Ekim’e kadar uzatıldı.

Filmekimi 2016
Filmekimi 2016

Filmekimi 2016 Hangi Şehirde, Ne Zaman?

  • 7-17 Ekim / İstanbul
  • 7-9 Ekim / Ankara
  • 13-16 Ekim / İzmir
  • 21-23 Ekim / Bursa
  • 21-23 Ekim / Eskişehir

Filmekimi 2016 Afişlerindeki Ünlüler

Filmekimi bu yıl 51 filmlik zengin programının yanında 15. Yıl’a özel hazırlanan afişleriyle de dikkat çekiyor. Bu yıl “Sonbaharın rengi Filmekimi” temasıyla hazırlanan afişlerde birbirinden ünlü isimler yer alıyor. Juliette Binoche, Berenice Bejo, Angeliki Papoulia, Şebnem Bozoklu’nun yanı sıra Elijah Wood, Fırat Çelik ve Berk Hakman bu yıl Filmekimi rengine bürünerek afişlere yüzlerini veriyor.

Oscar’a Aday 12 Film Filmekimi’nde

2016 Filmekimi yaklaşırken ülkeler de Oscar adaylarını açıklamaya başladı. Ekim ayının en çok konuşulan sinema etkinliği olacak Filmekimi programında Oscar’a aday gösterilen 12 film yer alıyor.

Elle / O (Paul Verhoeven) – Fransa
Elle / O (Paul Verhoeven) – Fransa

İşte 15. Filmekimi’nde yer alacak Oscar’a aday filmler:

  • It’s Only the End of the World / Alt Tarafı Dünyanın Sonu (Xavier Dolan) – Kanada
  • Clash / Çatışma (Mohamed Diab) – Mısır
  • The Happiest Day in the Life of Olli Mäki / Olli Maki’nin En Mutlu Günü (Juho Kuosmanen) – Finlandiya
  • Elle / O (Paul Verhoeven) – Fransa
  • Toni Erdmann (Maren Ade) – Almanya
  • The Salesman / Satıcı (Asghar Farhadi) – İran
  • Desierto (Jonás Cuarón) – Meksika
  • Sieranevada (Cristi Puiu) – Romanya
  • The Ages of Shadows / Karanlık Görev (Kim Jee-woon) – Güney Kore
  • Julieta (Pedro Almodovar) – İspanya
  • My Life as a Courgette / Kabakçığın Hayatı (Claude Barras) – İsviçre
  • Under the Shadow / Korkunun Gölgesi (Babak Anvari) – İngiltere
Filmekimi 2016 İstanbul
Filmekimi 2016 İstanbul

Filmekimi’nin İstanbul’da Gösterileceği Sinema Salonları

  • Atlas Sineması (İstiklal Caddesi No: 131 Beyoğlu)
  • Beyoğlu Sineması (İstiklal Caddesi Halep İş Hanı No: 62 Beyoğlu)
  • Cinemaximum City’s Nişantaşı (Teşvikiye Caddesi No: 162 Nişantaşı – Şişli)
  • Rexx Sineması (Cafer Ağa Mahallesi Sakızgülü Sokağı No: 16/18 Kadıköy)

15. Filmekimi’nde Gösterilecek Filmler

  • ALBÜM
  • ALT TARAFI DÜNYANIN SONU
  • AMERICAN HONEY
  • ARRIVAL
  • AŞK MEKTUPLARI
  • AŞK VE SAVAŞ
  • BEN KATİL DEĞİLİM
  • BEN, DANIEL BLAKE
  • BİR ULUSUN DOĞUŞU
  • ÇAKI GİBİ
  • CANAVARIN ÇAĞRISI
  • ÇATIŞMA
  • DELİ DOLU
  • DESIERTO
  • DİMDİK AYAKTA
  • FIRTINADAN SONRA
  • FLORENCE
  • FRANTZ
  • HERKESE KARŞI
Filmekimi 2016 filmleri.
Filmekimi 2016 filmleri.
  • HİZMETÇİ
  • JULIETA
  • KABAKÇIĞIN HAYATI
  • KAPTAN FANTASTİK
  • KARA BÜYÜ
  • KARANLIK GÖREV
  • KOMÜN
  • KÖPEKLER
  • KORKUNUN GÖLGESİ
  • MA LOUTE
  • MASUMLAR
  • MEÇHUL KIZ
  • MEZUNİYET
  • NOCTURAMA – PARİS YANIYOR
  • O
  • ÖĞRENCİ
  • OLLİ MAKİ’NİN EN MUTLU GÜNÜ
  • PASTORAL AMERİKA
  • PATERSON
  • PSYCHO RAMAN
  • SATICI
  • SIERANEVADA
  • TATLI RÜYALAR
  • THE BEATLES: EIGHT DAYS A WEEK – TURNE YILLARI
  • THREE GENERATIONS
  • TONI ERDMANN
  • VAHŞİLER FİRARDA
  • WIENER-DOG
  • ZAMANIN YOLCULUĞU: YAŞAMIN SEYRİ
  • ZOMBİ EKSPRESİ
Alt Tarafı Dünyanın Sonu
Alt Tarafı Dünyanın Sonu

Filmekimi 2016 Bilet Fiyatları

   Tam  İndirimli   Lale
Tam
  Lale
İndirimli
  Hafta içi (11.00-13.30-16.00)   8 TL   8 TL   8 TL   8 TL
  Hafta içi (19.00)   19 TL   14 TL   15 TL   11 TL
  Hafta sonu (11.00-13.30-16.00-19.00)   19 TL   14 TL   15 TL   11 TL
  Tüm 21.30 seansları   19 TL   19 TL   15 TL   15 TL
Filmekimi İstanbul Programı ve Seansları
Filmekimi İstanbul Programı ve Seansları

Filmekimi İstanbul Programı ve Seansları

7 EKİM 2016 CUMA

Atlas Sineması

  • 11:00- FLORENCE
  • 13:30- HİZMETÇİ
  • 16:00- ALT TARAFI DÜNYANIN SONU
  • 19:00 – JULIETA
  • 21:30 – O

Beyoğlu Sineması

  • 11:00 – MEZUNİYET
  • 13:30 – THREE GENERATIONS
  • 16:00 – TONI ERDMANN
  • 19:00 – WIENER-DOG
  • 21:30 – BEN, DANIEL BLAKE

Cinemaximum City’s Nişantaşı

  • 19:00 – FRANTZ
  • 21:30 – HİZMETÇİ

Rexx Sineması

  • 16:00 – BEN, DANIEL BLAKE
  • 19:00 – ALT TARAFI DÜNYANIN SONU
  • 21:30 – ÇAKI GİBİ
  • 23:59 – JULIETA
Julieta (Pedro Almodovar) – İspanya
Julieta (Pedro Almodovar) – İspanya

8 EKİM 2016 CUMARTESİ

Atlas Sineması

  • 11:00 – OLLİ MAKİ’NİN EN MUTLU GÜNÜ
  • 13:30 – BEN, DANIEL BLAKE
  • 16:00 – TONI ERDMANN
  • 19:00 – ALBÜM
  • 21:30 – ZOMBİ EKSPRESİ

Beyoğlu Sineması

  • 11:00 – THREE GENERATIONS
  • 13:30 – MEZUNİYET
  • 16:00 – FRANTZ
  • 19:00 – AĞ
  • 21:30 – MA LOUTE

Cinemaximum City’s Nişantaşı

  • 11:00 – CANAVARIN ÇAĞRISI
  • 13:30 – DESIERTO
  • 16:00 – ÇAKI GİBİ
  • 19:00 – ALT TARAFI DÜNYANIN SONU
  • 21:30 – WIENER-DOG

Rexx Sineması

  • 11:00 – KABAKÇIĞIN HAYATI
  • 13:30 – KAPTAN FANTASTİK
  • 16:00 – AŞK MEKTUPLARI
  • 19:00 – ÇATIŞMA
  • 21:30 – JULIETA
  • 23:59 – ALT TARAFI DÜNYANIN SONU
Filmekimi 2016, 21 - 23 Ekim tarihlerinde Bursa'da olacak.
Filmekimi 2016, 21 – 23 Ekim tarihlerinde Bursa’da olacak.

9 EKİM 2016 PAZAR

Atlas Sineması

  • 11:00 – WIENER-DOG
  • 13:30 – HİZMETÇİ
  • 16:00 – FLORENCE
  • 19:00 – ÇAKI GİBİ
  • 21:30 – ALT TARAFI DÜNYANIN SONU

Beyoğlu Sineması

  • 11:00 – İKİ ELİ KANDA
  • 13:30 – PASTORAL AMERİKA
  • 16:00 – FIRTINADAN SONRA
  • 19:00 – ÖĞRENCİ
  • 21:30 – AŞK MEKTUPLARI

Cinemaximum City’s Nişantaşı

  • 11:00 – KABAKÇIĞIN HAYATI
  • 13:30 – ÇATIŞMA
  • 16:00 – JULIETA
  • 19:00 – O
  • 21:30 – KAPTAN FANTASTİK

Rexx Sineması

  • 11:00 – PSYCHO RAMAN
  • 13:30 – MA LOUTE
  • 16:00 – ZOMBİ EKSPRESİ
  • 19:00 – BEN, DANIEL BLAKE
  • 21:30 – TONI ERDMANN

10 EKİM 2016 PAZARTESİ

Atlas Sineması

  • 11:00 – THE BEATLES: EIGHT DAYS A WEEK – TURNE YILLARI
  • 13:30 – PASTORAL AMERİKA
  • 16:00 – KAPTAN FANTASTİK
  • 19:00 – CANAVARIN ÇAĞRISI
  • 21:30 – FRANTZ

Beyoğlu Sineması

  • 11:00 – HERKESE KARŞI
  • 13:30 – JULIETA
  • 16:00 – ÇATIŞMA
  • 19:00 – KABAKÇIĞIN HAYATI
  • 21:30 – DELİ DOLU

Cinemaximum City’s Nişantaşı

  • 11:00 – BEN, DANIEL BLAKE
  • 13:30 – AĞ
  • 16:00 – TONI ERDMANN
  • 19:00 – FIRTINADAN SONRA
  • 21:30 – DİMDİK AYAKTA

Rexx Sineması

  • 11:00 – MEÇHUL KIZ
  • 13:30 – WIENER-DOG
  • 16:00 – HİZMETÇİ
  • 19:00 – OLLİ MAKİ’NİN EN MUTLU GÜNÜ
  • 21:30 – KARA BÜYÜ
Filmekimi 2016, 7-9 Ekim'de Ankara'da olacak.
Filmekimi 2016, 7-9 Ekim’de Ankara’da olacak.

11 EKİM 2016 SALI

Atlas Sineması

  • 11:00 – AŞK MEKTUPLARI
  • 13:30 – FIRTINADAN SONRA
  • 16:00 – KABAKÇIĞIN HAYATI
  • 19:00 – MEZUNİYET
  • 21:30 – KARA BÜYÜ

Beyoğlu Sineması

  • 11:00 – KAPTAN FANTASTİK
  • 13:30 – OLLİ MAKİ’NİN EN MUTLU GÜNÜ
  • 16:00 – DİMDİK AYAKTA
  • 19:00 – MASUMLAR
  • 21:30 – TONI ERDMANN

Cinemaximum City’s Nişantaşı

  • 11:00 – KÖPEKLER
  • 13:30 – ZOMBİ EKSPRESİ
  • 16:00 – MA LOUTE
  • 19:00 – MEÇHUL KIZ
  • 21:30 – TATLI RÜYALAR

Rexx Sineması

  • 11:00 – KOMÜN
  • 13:30 – FRANTZ
  • 16:00 – THREE GENERATIONS
  • 19:00 – AĞ
  • 21:30 – THE BEATLES: EIGHT DAYS A WEEK – TURNE YILLARI

12 EKİM 2016 ÇARŞAMBA

Atlas Sineması

  • 11:00 – ÇATIŞMA
  • 13:30 – NOCTURAMA – PARİS YANIYOR
  • 16:00 – VAHŞİLER FİRARDA
  • 19:00 – TATLI RÜYALAR
  • 21:30 – HERKESE KARŞI

Beyoğlu Sineması

  • 11:00 – ALT TARAFI DÜNYANIN SONU
  • 13:30 – MEÇHUL KIZ
  • 16:00 – KARA BÜYÜ
  • 19:00 – BİR ULUSUN DOĞUŞU
  • 21:30 – HİZMETÇİ

Cinemaximum City’s Nişantaşı

  • 11:00 – BEN KATİL DEĞİLİM
  • 13:30 – PATERSON
  • 16:00 – MEZUNİYET
  • 19:00 – KOMÜN
  • 21:30 – FLORENCE

Rexx Sineması

  • 11:00 – ÖĞRENCİ
  • 13:30 – CANAVARIN ÇAĞRISI
  • 16:00 – SIERANEVADA
  • 19:00 – O
  • 21:30 – KARANLIK GÖREV
Filmekimi 2016 İstanbul için süreyi 1 gün uzatarak 7 - 17 Ekim tarihleri arasında düzenleme kararı aldı. Bunun sebebi sinemaseverlerden gelen yoğun talep.
Filmekimi 2016 İstanbul için süreyi 1 gün uzatarak 7 – 17 Ekim tarihleri arasında düzenleme kararı aldı. Bunun sebebi sinemaseverlerden gelen yoğun talep.

13 EKİM 2016 PERŞEMBE

Atlas Sineması

  • 11:00 – BİR ULUSUN DOĞUŞU
  • 13:30 – DİMDİK AYAKTA
  • 16:00 – PSYCHO RAMAN
  • 19:00 – MEÇHUL KIZ
  • 21:30 – AMERICAN HONEY

Beyoğlu Sineması

  • 11:00 – VAHŞİLER FİRARDA
  • 13:30 – KORKUNUN GÖLGESİ
  • 16:00 – KARANLIK GÖREV
  • 19:00 – BEN KATİL DEĞİLİM
  • 21:30 – NOCTURAMA – PARİS YANIYOR

Cinemaximum City’s Nişantaşı

  • 11:00 – AŞK VE SAVAŞ
  • 13:30 – MASUMLAR
  • 16:00 – İKİ ELİ KANDA
  • 19:00 – ZAMANIN YOLCULUĞU: YAŞAMIN SEYRİ
  • 21:30 – SIERANEVADA

Rexx Sineması

  • 11:00 – TATLI RÜYALAR
  • 13:30 – FLORENCE
  • 16:00 – DESIERTO
  • 19:00 – PATERSON
  • 21:30 – ARRIVAL

14 EKİM 2016 CUMA

Atlas Sineması

  • 11:00 – MA LOUTE
  • 13:30 – DELİ DOLU
  • 16:00 – KÖPEKLER
  • 19:00 – AŞK VE SAVAŞ
  • 21:30 – İKİ ELİ KANDA

Beyoğlu Sineması

  • 11:00 – ÇAKI GİBİ
  • 13:30 – JULIETA
  • 16:00 – AMERICAN HONEY
  • 19:00 – THE BEATLES: EIGHT DAYS A WEEK – TURNE YILLARI
  • 21:30 – PSYCHO RAMAN

Cinemaximum City’s Nişantaşı

  • 11:00 – O
  • 13:30 – BİR ULUSUN DOĞUŞU
  • 16:00 – OLLİ MAKİ’NİN EN MUTLU GÜNÜ
  • 19:00 – HERKESE KARŞI
  • 21:30 – PASTORAL AMERİKA

Rexx Sineması

  • 11:00 – MEZUNİYET
  • 13:30 – ZAMANIN YOLCULUĞU: YAŞAMIN SEYRİ
  • 16:00 – MASUMLAR
  • 19:00 – VAHŞİLER FİRARDA
  • 21:30 – KORKUNUN GÖLGESİ

15 EKİM 2016 CUMARTESİ

Atlas Sineması

  • 11:00 – ZAMANIN YOLCULUĞU: YAŞAMIN SEYRİ
  • 13:30 – ÖĞRENCİ
  • 16:00 – KORKUNUN GÖLGESİ
  • 19:00 – ARRIVAL
  • 21:30 – PATERSON

Beyoğlu Sineması

  • 11:00 – FLORENCE
  • 13:30 – O
  • 16:00 – SIERANEVADA
  • 19:00 – CANAVARIN ÇAĞRISI
  • 21:30 – ZOMBİ EKSPRESİ

Cinemaximum City’s Nişantaşı

  • 11:00 – KARANLIK GÖREV
  • 13:30 – VAHŞİLER FİRARDA
  • 16:00 – AMERICAN HONEY
  • 19:00 – AŞK MEKTUPLARI
  • 21:30 – THREE GENERATIONS

Rexx Sineması

  • 11:00 – PASTORAL AMERİKA
  • 13:30 – KÖPEKLER
  • 16:00 – AŞK VE SAVAŞ
  • 19:00 – SATICI
  • 21:30 – BİR ULUSUN DOĞUŞU
  • 23:59 – AMERICAN HONEY

16 EKİM 2016 PAZAR

Atlas Sineması

  • 11:00 – AĞ
  • 13:30 – KARANLIK GÖREV
  • 16:00 – SIERANEVADA
  • 19:00 – DESIERTO
  • 21:30 – SATICI

Beyoğlu Sineması

  • 11:00 – PATERSON
  • 13:30 – KOMÜN
  • 16:00 – ZAMANIN YOLCULUĞU: YAŞAMIN SEYRİ
  • 19:00 – KÖPEKLER
  • 21:30 – AŞK VE SAVAŞ

Cinemaximum City’s Nişantaşı

  • 11:00 – ÖĞRENCİ
  • 13:30 – THE BEATLES: EIGHT DAYS A WEEK – TURNE YILLARI
  • 16:00 – NOCTURAMA – PARİS YANIYOR
  • 19:00 – DELİ DOLU
  • 21:30 – ARRIVAL

Rexx Sineması

  • 11:00 – DİMDİK AYAKTA
  • 13:30 – HERKESE KARŞI
  • 16:00 – BEN KATİL DEĞİLİM
  • 19:00 – İKİ ELİ KANDA
  • 21:30 – AMERICAN HONEY

17 EKİM 2016 PAZARTESİ

Atlas Sineması

  • 13:30 – KOMÜN
  • 16:00 – ZAMANIN YOLCULUĞU: YAŞAMIN SEYRİ
  • 19:00 – SATICI
  • 21:30 – BEN, DANIEL BLAKE

Rexx Sineması

  • 19:00 – PATERSON
  • 21:30 – TONI ERDMANN
Filmekimi programında Oscar’a aday gösterilen 12 film yer alıyor.
Filmekimi programında Oscar’a aday gösterilen 12 film yer alıyor.

Filmekimi İstanbul Ek Seansları

  • 7 Ekim – 16.00 Atlas – Alt Tarafı Dünyanın Sonu
  • 7 Ekim – 16.00 Beyoğlu –Toni Erdmann
  • 7 Ekim 11.00 Atlas – Florence
  • 7 Ekim 13.30 Atlas – The Handmaiden
  • 7 Ekim 11.00 Beyoglu – Mezuniyet
  • 7 Ekim 13.30 Beyoglu – Three Generations
  • 7 Ekim 16.00 Rexx – I, Daniel Blake
  • 7 Ekim 23.59 Rexx – Julieta
  • 8 Ekim 23.59 Rexx – Alt Tarafı Dünyanın Sonu
  • 15 Ekim 23.59 Rexx – American Honey
  • 14 Ekim 13.30 Beyoğlu – Julieta (Arrival yerine)
  • 17 Ekim 19.00 Atlas – Satıcı
  • 17 Ekim 21.30 Atlas – I, Daniel Blake
  • 17 Ekim 13.30 Atlas – The Commune
  • 17 Ekim 16.00 Atlas – Voyage of Time
  • 17 Ekim 19.00 Rexx – Paterson
  • 17 Ekim 21.30 Rexx – Toni Erdmann

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazarak Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.