SİYAD’ın Yeni Üyeleri: Rıza OYLUM ve ERSÜMER

0

SİYAD – Sinema Yazarları Derneği ‘ne iki yeni üye kabul edildi.

Öğretim Görevlisi Oğuzhan Ersümer SİYAD Üyesi Oldu

Bilimkurgu Sinemasında Cyberpunk  ve Yavuz Turgul’dan Terrence Malick’e Sinema Yazıları kitaplarının yazarı, Akdeniz Üniversitesi Sinema-TV Bölümü öğretim üyesi Oğuzhan Ersümer  SİYAD’ın yeni üyesi oldu.

Sinema Yazarı Rıza Oylum Artık SİYAD Üyesi

Uzakdoğu Sineması, Rus Sineması, Alman Sineması, Ortadoğu Sineması, Sinema Dersleri ve Doksanlar kitaplarının yazarı, Film Arası dergisi köşe yazarı Rıza Oylum da SİYAD’ın yeni üyelerinden birisi oldu.

SİYAD – Sinema Yazarları Derneği

SİYAD, 1968 yılından beri Türkiye sinemasında faaliyet gösteren ve sinema filmleri ile sanatçıları değerlendirerek ödüllendiren sinema alanında yazılar ve arşiv çalışmaları yapan eleştirmen, yazar ve akademisyenlerden oluşuyor.

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

Cevap bırakın