Özbenliğin Savaşı

1

İnsanlar ne tuhaf değil mi? Yoksa bana mı öyle geliyor, bilmiyorum. Hep onların istedikleri gibi olalım, kendileri bizim üzerimizde ne yapmak istiyorlarsa o olsun, istiyorlar. Ama bilmiyorlar ki siz kendi istediğiniz gibi olacaksınız. Onların istedikleri gibi değil. Çünkü sizin de bir benliğiniz var. Kendinizi gerçek anlamda bilmek, kendi varoluşunuzu bilmekten geçer. Kendinizi bilmeden yaşadığınız bir hayatı yaşamaktan sayamayız.

Bir karakteriniz, benliğiniz var. Siz, ne olursa olsun var gücünüzle benliğinize sarılın.

Bir karakteriniz, benliğiniz var. Siz, ne olursa olsun var gücünüzle benliğinize sarılın.

Hayatı yaşamanız için kendinizi bulmanız gerekir. Ama hayatımızı kendimizin yaşamasına izin vermezler. Onlar bilmezler ki nasıl onların hayatı varsa sizin de kendi hayatınız var. Tabi çevrenizdeki insanların bunları kabullenmesi zordur. Sizin kendiniz olmanız için çok savaşmanız gerekir. Çünkü babanız için olmanız gereken farklı, anneniz için olmanız gereken farklıdır. Kardeşleriniz, akrabalarınız ve hayatınızda kim var kim yoksa sizi bir kalıba sokmaya çalışacaklardır. Ama bilmiyor ki sizin istedikleriniz var. Bir karakteriniz, benliğiniz var. Siz, ne olursa olsun var gücünüzle benliğinize sarılın. Onlar nasıl varolmuşsa sizin de varolmanıza izin vermek zorunda kalacaklardır. Çünkü büyüyorsunuz ve artık kendiniz olma zamanınız geldi.

Hadi ayağa kalkın ve aynaya bakın, kim olduğunuzu hatırlayın. Onların istedikleri gibi misiniz yoksa siz olmak istediğiniz gibi mi? Bunu bir düşünün. Başkalarının çizdiği hayatı mı yaşıyorsunuz? Yoksa kendi hayatınızı mı yaşıyorsunuz? Kendi hayatınızı yaşamıyorsanız, başkaların çizdiği hayatı yaşıyorsunuz.

Hadi ayağa kalkın ve aynaya bakın, kim olduğunuzu hatırlayın.

Hadi ayağa kalkın ve aynaya bakın, kim olduğunuzu hatırlayın.

Sizin için savaş başlamıştır. Hadi var gücünüzle size karşı olanlarla savaşma zamanı, gücünüzü toplayın.

Zor bir mücadele sizi bekliyor. Unutmayın bu savaşı kendi benliğiniz için yapıyorsunuz. Kendi hayatınızı kendinizin çizme zamanı geldi. Bu hayat sizin hayatınız. Bir hayat düşleyin ve ona ulaşmaya çalışın. Hadi şimdi tam zamanı kalkın ve savaşın.

Kazanmalısınız.

Tüm savaşan kadın ve erkeklere

Paylaş

Yazar Hakkında

Seda Nur Candar

10 Mayıs 1994’te bu yaşanılması zor hayata minik bir kız gözlerini açtı. Bu minik kız Bursa’da doğdu. Bu minik kız büyürken içinde deli dolu bir hayat yaşıyordu. Bu hayatı içine sığdıramaz oldu ve kelimelere döktü. Kelimeler onun dünyasının vazgeçilmez, parçası oldu. Üniversitede yaratıcı yazarlık dersi aldıktan sonra üstüne daha fazla düştü. Şimdi son sınıf öğrencisi hem de yazar olma yolunda ilerlemeye çalışıyor…

1 Yorum

Cevap bırakın