Nuri Bilge Ceylan’ın Yeni Filmi: Ahlat Ağacı

0

Nuri Bilge Ceylan filmi Ahlat Ağacı’na destek verdiğini duyuran Arte France Cinema, Ahlat Ağacı için ilk bilgileri sitesinde verdi.

NBC’ye Arte France Cinema Desteği

Arte France Cinema’nın verdiği bilgilere göre Ahlat Ağacı, Sinan isimli edebiyat aşığı bir karakterin Anadolu’nun yoksul bir kasabasında kitabını çıkarmak için verdiği mücadelede en çok da babasıyla yaşadığı sıkıntıları anlatacak. Baba ve aile ilişkileri üzerine yoğunlaşılacak olan filmin başrolleri henüz açıklanmış değil.

Ahlat Ağacı’nın Çekimlerine Başlandı

Ahlat Ağacı, NBC’nin filmlerinde artık alışık olduğumuz gibi bir Anadolu kasabasında geçecek. Çanakkale’nin Yenice ilçesinde çekimlere başlanıldı. Ahlat Ağacı’nın ilk sahneleri Yenice otogar içinde çekildi. Yenice ilçesindeki çekimlerin tamamlanmasının ardından Torhasan Köyü, Asmalı Köyü ve Çanakkale Merkez’de de çekimler devam edecek.

Nuri Bilge Ceylan, Ahlat Ağacı için şu değerlendirmelerde bulundu:

“Sevelim veya sevmeyelim, bazı özelliklerimizi babalarımızdan alırız. Zayıflıklarımızı, alışkanlıklarımızı ve daha birçok şeyi. Film, babanın ve oğlunun aynı kaderi paylaşmasıyla oluşan kısır döngüyü acı veren deneyimlerden oluşan bir seriyle anlatacağız.”

Memento Film ve Zeyno Film’in yapımclığındaki Ahlat Ağacı’nın Cannes 2018’e yetiştirilmesi planlanıyor.

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

Cevap bırakın