Kozmik Ruhun Işığı

1

Milyonlarca rengin içinden doğan bir geleceğin geçmişinin dirilen parçalarıdır ruhlarımız, her ufkun renklerini taşıyan, bereketli dillerin ezgilerinde yoğrulur düşünce yapı taşlarımız. Dünyanın, gezegenlerin renkli dillerini taşımaktayız. Domino taşları gibi, her bir alana yayılır enerji bedenlerimizin oluşturduğu yansımalarımız.

Gök ninninin semasında uçuşur, kozmik heyecanlarımız. Doğa renklerini bizlerle paylaştı, bizlerse ilmek ilmek işledik doğa sanatının karmaşasını.

Önce suya yazdık göz damlalarımızı, sonra mağaralara işledik, taşları dile getirmiş bir ırkın geçmişinin, geleceğinden geldik. Yıldızlarla geleceğe yön vermiş, ataların torunları.

En büyük sanatçıların genetik aktarımlarıyız. Onlardan bize miras kalan edebi eserler her yerde hala aynı canlılıkta karşımıza çıkmaktadır. Geçmiş kültürlerde taştan duvarların, işlenen resimlerin ışığı, bu gün hala aynı dirilikte bizleri somut örneklerle karşılar.

Tek kalıba sığamayanların ehlidir sanat, kiminin elinde reçellenen bir pasta, kiminin masasında dile gelen sonsuz işitsel sessiz haykırıştır. Bir annenin özeni ile yetiştirdiği bir çocuktur, sinemaya sıçrayan bir gözyaşı, gözyaşını silen bir elin buruş buruş çatlamış damarıdır.

Hayat ağacının iksiri ab-ı hayattır.

Paylaş

Yazar Hakkında

Tuğba Duygu Çavuş

Ankara dogumludur ve asker bir babanın kızıdır. Eğitimini Ankara'da tamamladıktan sonra bir çok iş kolunda başarıya ulaşmıştır. 2011 yılında sanat yönetmeni koordinatörü antropolog Hulagü Bülent Bora'dan eğitimini almak ile beraber kendileri ile sanata dair bir çok porojelere imzasını atmıştır. 2012 - 2013 yıllarında hayalperest bir kişiliğe sahip olan Tuğba Duygu Çavuş kısa film, hikaye ve senaryo yazarlığı üzerinde çalışmalarına devam etmiştir. Lehçe ve şiveler ile ilgili egitimlerini tamamlamak ile birlikte İsmet Memiş'in öncülüğünde çeşitli organizasyon ve faaliyetlerde bulunmuştur. 2014 yılında "KAYIP RUH" isimli epik şiir kitabının çalışmalarına başlamış ve Kasım ayında yayımı gerçekleştirmiştir ve yine 2014 yılı Ekim ayında şarkı sözleri yazmıştır.

1 Yorum

  1. Tuğba Duygu Çavuş
    Tuğba Duygu Çavuş üzerinde

    Mustafa Kemal Atatürk’’ün; sanata ve sanatçıya verdiği önem, tüm dünya ülkelerinin devlet adamlarının verdiği değerlerin ve önemin çok çok üstündedir. Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal Atatürk ve onun yolundan ilerleyen kişiler tarafından, eksiksiz bir ekip çalışması, güven ve dayanışma içerisinde kurulmuştur. Kimi düşünürlere göre bu durum, Atatürk’ün, dünyada başka hiçbir devrimcinin üstlenemeyeceği değişimleri inanılmaz bir şekilde hızla hayata geçirmesindeki en önemli etkendir. Kıyafet devrimi, harf devrimi, medeni kanun, anayasamızda bu inanılmaz atılımlar gerçekleştirilmiştir.

Cevap bırakın