John Lennon Belgeseli: “LennoNYC”

0

John Lennon’un hayatının belirli bir bölümüne odaklanan “LennoNYC” adlı belegeseli siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Belgesel, Lennon’un Beatles grubundan ayrıldk sonra ABD’nin New York şehrindeki yaşamına odaklanıyor. 2010 yılıyapımı LennoNYC ödüllü bir belegesel olma özelliğini taşıyor.

John Lennon'un hayatının son 20 yılının anlayan "LenonNYC" belgesei.

John Lennon’un hayatının son 20 yılının anlayan “LenonNYC” belgesei.

John Lennon sadece bir ünlü müzisyen olmanın çok ötesine geçmiş bir şahsiyettir. Kurucusu olduğu İgiliz müzisyen grubu The Beatles’in dünyaca ünü bilinir. Bunun yanı sıra Lennon’un barış aktivistliği de dünyaya mal olmuştur. Beatles’tan 1969’da ayrılan John Lennon daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınarak New York City’de yaşamaya başlar. Yine New York’ta yaşamını sürdüğü otelin önünde Mark David Chapman tarafından öldürülür. Yaşamının bu son yıllarını ele alan LennonNYC belgeseli Michael Epstein tarafından senaryolaşyırılıp yönetildi. Belgesel, Lennon’un son 20 yılını ele alır.

Belgesel film, ilk kez John Lennon 70. doğum günü olan 9 Ekim 2010’da gösterildi. LennoNYC, Peapody Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır.

John Lennon

John Lennon

Bu yıl Lennon 75. doğum günü olması vesilesiyle belgesel film internet ortamında ücretsiz bir şekilde yayınlandı ve Lennon hayranlarının beğenisine açılmış oldu. Belgeselde birçok arşiv görüntüsü ve pek çok ünlü ile yapılan röportajlar da mevcut.

John Lennon gibi dünya müzik tarihine damga vurmuş bir müzisyenin hayatını konu alan bu muhteşem belgeseli buradan izleyebilirsiniz.

İyi seyirler.

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir.
Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu “SEO Gezegeni” dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul’un kaotik ortamını terk ederek İzmir’e yerleşmiştir.

Cevap bırakın