Japon Filmleri Festivali Başladı

0

Akbank Sanat tarafından düzenlenen “Japon Filmleri Festivali” 4 Şubat Perşembe günü başladı. Festival, 13 Şubat Cumartesi günü sona erecek. Festival kapsamında gösterilecek filmler ise birbirinden güzel.

Japon sinemasının güncel örnekleri, bu yıl on ikincisi gerçekleştirilen Japon Filmleri Festivali’yle seyircilerle buluşuyor. 6 filmin gösterileceği festivalde Hayao Miyazaki’nin son filmi Rüzgâr Yükseliyor (Kaze Tachinu, 2013), geçen yılki Cannes Film Festivali’nin Belirli Bir Bakış bölümünde yarışan Naomi Kawase imzalı “An” ve bu yıl En İyi Uzun Metraj Animasyon dalında Oscar’a aday olan Marnie Oradayken (Omoide no Mânî) dikkat çekiyor.

Gösterimlerin ücretsiz yapılacağı Japon Filmleri Festivali’nin biletleri etkinlikten bir saat önce Akbank Sanat’tan alınabilecek.

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

Cevap bırakın