İstanbul Müzik Festivali’nde Kaçırılmayacak Konserler

0

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV)’nin organize ettiği İstanbul Müzik Festivali müthiş etkinlik ve konserle başladı. Aşağıda 3 tane kaçırılmaması gereken konseri sizlerle paylaşıyoruz.

Maxim Vengerov’dan unutamayacağınız bir keman ziyafeti

  1. yüzyılın en büyük vizyonerlerinden Yehudi Menuhin tarafından kurulan Uluslararası Menuhin Müzik Akademisi’nin üstün yetenekli solistleri, Grammy öldüllü kemancı Maxim Vengerov ile Yehudi Menuhin’in 100. yaşını 44. İstanbul Müzik Festivali’nde kutluyor. Alman, Rus ve Fransız yaylı çalgılar repertuvarından mükemmel bir seçki için 9 Haziran Perşembe akşamınızı festivale ayırın.
Büyük virtüöz Murray Perahia Aya İrini Müzesi’nde!

Büyük virtüöz Murray Perahia Aya İrini Müzesi’nde!

Büyük virtüöz Murray Perahia Aya İrini Müzesi’nde!

Çağımızın efsane piyanistlerinden Murray Perahia ile günümüzün en iyi oda orkestraları arasında gösterilen Academy of St Martin in the Fields, farklı programların seslendirileceği iki konserle 44. İstanbul Müzik Festivali’nde. Perahia’nın hem piyanist hem de şef olarak müzikseverlerin karşısına çıkacağı konserler 6 ve 7 Haziran’da Aya İrini Müzesi’nde.

Gautier Capuçon ve Beethoven Akademi Orkestrası buluşmasını kaçırmayın!

Gautier Capuçon ve Beethoven Akademi Orkestrası buluşmasını kaçırmayın!

Gautier Capuçon ve Beethoven Akademi Orkestrası buluşmasını kaçırmayın!

Günümüzün en dinamik orkestralarından Beethoven Akademi Orkestrası ve yıldız viyolonselci Gautier Capuçon’dan 44. İstanbul Müzik Festivali’ne özel bir işbirliği! 19. yüzyıl bestecilerinin en sevilen eserlerinin seslendirileceği bu baş döndürücü konser, 18 Haziran’da İş Sanat Konser Salonu’nda.

Tüm müzikseverlere şimdiden iyi dinlemeler.

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

Cevap bırakın