İlk Günkü Aşkla, Rock Bir Başka

0

Egecan Türkoğlu, 1991 yılında müzisyen bir ailenin ilk çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Gökçeada Atatürk Öğretmen Lisesi’nde tamamlayan genç müzisyen Samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi işitme ve zihinsel engelliler öğretmenliğinden mezundur. Eğitimci bir müzisyen olan Egecan Türkoğlu, Dünya Engelliler Günü’nde en sevdiği öğrencilerinden Ömer’le bir müzik performansı sergileyerek fark yaratmıştır.

Egecan Türkoğlu

Egecan Türkoğlu

Müzik tutkusunu genlerinde taşıyan Egecan Türkoğlu’nun babası Hüseyin Türkoğlu çok iyi bir müzik adamıdır. Ruhi Su Dostlar Korosu’nun ilk koristlerindendir. Annesi Mefkure Türkoğlu ise çok iyi bir söz yazarıdır. Müzikal anlamda ailesinden birçok anlamda etkilenen genç sanatçı albümlerinde anne ve babasının çalışmalarına da yer vermiştir.  Genç sanatçının ’’Uzun Yol’’, ’’Derviş’’ ve ’’Yalnızlık Fısıltıları’’ adlı albümleri bulunmaktadır. Kendi bestelerinden oluşan şarkılarıyla genç neslin rock yıldızı olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. İlk albümde yer alan sekiz şarkının söz ve müziği Egecan Türkoğlu’na, ’’Yalan Dünya’’ isimli parçanın sözleri ozan Yunus Emre’ye bestesi ise Hüseyin Türkoğlu’na,  ’’İnleyen Nağmeler’’  isimli parça ise Zeynettin Maraş’ın unutulmaz sanat müziği eserinin Egecan Türkoğlu tarafından yapılmış bir rock yorumudur.

Kendi tarzından ödün vermeyen ve yeni nesil rock starlardan farklı bir tarzı olan Egecan Türkoğlu durmadan üretmeye devam ediyor.

Kendi tarzından ödün vermeyen ve yeni nesil rock starlardan farklı bir tarzı olan Egecan Türkoğlu durmadan üretmeye devam ediyor.

Birçok farklı il ve ilçede konserler veren ve İstanbul’un seçkin mekanlarında sahne alan genç sanatçının müzik alanında birçok ödülü bulunmaktadır. Birbirinden farklı tarzda enstrümanı bir arada kullanan grup üyeleri aynı zamanda hepimizin bildiği sımsıcak Anadolu şarkılarını ve türkülerini çalmayı da ihmal etmiyor. Her zaman ilk günkü aşkla çalıştıklarını ifade eden grup üyeleri başarılı performanslarıyla her geçen gün göz doldurmaktadır.

Kendi tarzından ödün vermeyen ve yeni nesil rock starlardan farklı bir tarzı olan Egecan Türkoğlu durmadan üretmeye devam ediyor ve kısa bir süre sonra çıkacak olan yeni albümü rock müzik severlerle çok yakında buluşmayı bekliyor.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ceren Kendigelen

15 Mayıs 1991 İstanbul doğumludur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Sanat Tarihi okudu. Küçük yaşlarda bale eğitimi aldı fakat daha sonra sanatın farklı bir alanına yöneldi. Edebiyata ilgi duymakta ve birkaç senedir yazı yazmaktadır. Yazılarına günlük tutmayla başladı, şimdilerde ise blog yazmayla devam ediyor.

Cevap bırakın