İDSO DenizBank Konserleri’nde Mayıs Ayının İkinci Konseri Aya İrini Müzesi’nde…

0

11 MAYIS CUMA İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI ( İDSO ) DÜNYACA ÜNLÜ SOPRANO “ LEYLA GENCER’İ ANMA KONSERİ İLE MÜZİKSEVERLERE  MÜZİK DOLU GÜZEL BİR AKŞAM YAŞATACAK! 

Konserin Orkestra Şefi Antonio Pirolli…

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor.

solist Nesrin Gönüldağ (Mezzo Soprano)

11 Mayıs Cuma akşamı Aya İrini Müzesi’nde saat 20.00’de başlayacak “ Leyla Gencer’i Anma  Konseri”nde şef Antonio Pirolli, solist Perihan Nayır Artan  ( soprano), solist Nesrin Gönüldağ ( Mezzo Soprano ), solist Fabian Lara ( Tenor ), solist Suat Arıkan          ( Bas ) dinleyicileriyle buluşurken, konserin ikinci yarısında orkestra, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Korosu’na eşlik edecek. İstanbul Devlet Opera ve Balesi  Korosu’nun şefliğini Emanuela Aymone yapacak.

solist Fabian Lara (Tenor)

solist Perihan Nayır Artan  ( soprano

solist Perihan Nayır Artan (soprano)

solist Suat Arıkan ( Bas )

Konserde;  Giuseppe Verdi’nin “ Requiem ” ( * ) eseri icra  edilecek.

 ( * ) Giuseppe Verdi’nin dört solo ses, koro ve orkestra için yazdığı ünlü dini eserdir. Genellikle tüm Requiem‘ler arasında en başarılısı olarak tanımlanan ve kiliseden çok konser sahnesinde yorumlanmak için bestelendiği iddia edilen bu dev eser doğumunu, bir diğer büyük İtalyan besteci olan Rossini’nin ölümüne borçludur. Giuseppe Verdi bu yapıtını, yazar Alessandro Manzoni (1785-1873) için bestelemiştir. Requiem’in ilk temsili, Manzoni’nin ölümünden tam bir yıl sonra, 22 Mayıs 1874’te, Verdi‘nin yönetiminde Milano’nun St..Marco katedralinde verilmiştir.

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil, “ Aya İrini Müzesi’nde;  11 Mayıs Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz dünyaca ünlü soprano Leyla Gencer  Anısına gerçekleştirilecek konserimizde yine klasik  müzik dolu  bir akşam  yaşayacağız.Tüm sanatseverleri konserimize bekliyoruz” diyor.

 PROGRAM  / 11 MAYIS CUMA   –  AYA İRİNİ MÜZESİ – SAAT 20.00

 *  Giuseppe Verdi “ Requiem ”

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

Cevap bırakın