Herkes İçin Uygun Buz Lazer Epilasyon

0

Lazer Epilasyon uygulamasının her yaş gurubu için uygulanabilir olması ve kişide hiçbir yan etkiye neden olmaması uygulamanın güvenilirliğinin ne kadar yüksek olduğunu göstermektedir. Kadın erkek fark etmeden ergenliğini tamamlamış bütün kişilerin istenmeyen tüylerinden kurtulmak için tercih edebileceği buz lazerepilasyon uygulaması her cilt tipine uygun bir yöntemdir. Ergenlik döneminin tamamlanmasının tavsiye edilmesindeki neden buz lazer uygulamasının uygulanamayacağından değil hormon çalışmalarınızın bir düzene girmesi açısından önemlidir. Eğer bu dönem tamamlanmadan buz lazerepilasyon uygulaması yaptırılırsa hormonlardan kaynaklanan nedenlerden dolayı tekrar kıllanmalar yaşanabilir. Bu yüzden işlem tekrarı yaşamamak için buz lazer uygulamasını ergenlik döneminizi bitirdikten sonra yaptırmanız daha doğru bir karar olacaktır.

Bacak Lazer Epilasyon sayesinde çok kısa sürede pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz. Bayanların temizliğine en çok önem verdiği bölgelerin başında gelen bacak bölgesi hem alan geniş olduğu için ağda jilet gibi yöntemlerin sürekli tekrarlanması büyük zaman kaybına neden olur hem de çok fazla göz önünde olduğu için temizliği ihmale gelmemesi gereken bir bölgedir. Özellikle yaz aylarında daha çok dikkat isteyen bacak bölgenize lazer epilasyon yaptırarak bütün bu sıkıntılardan kurtulabilirsiniz. Bacak lazer epilasyon 15 günlük aralar ile ortalama 4 seans sonrasında bacak kıllarınızın % 80’ninde bir azalmaya neden olabilir. Uygulamanın tam anlamıyla sonucuna ulaşabilmek için seanslarınızın tamamlanması ve bacak lazer epilasyon uygulaması sırasında doktorunuzun size uymanızı önerdiği tavsiyeleri dikkate almanız gerekmektedir.

Gebelikte Lazer Epilasyon Yapılır mı? Aslında net olarak söylenebilecek bir zarardan bahsedemiyoruz ama doktorlar hamileler için lazer epilasyonu çok da önermemektedir. Bu işlemi yaptırmak için doğum sonrasını beklemeleri gerektiğini söyleyen doktorların burada dikkate aldıkları şey aslında anne karnındaki bebeğin sağlığıdır. Riske atılmaması gereken bir durum olduğunu savunan doktorlar bebeğin sağlığı açısından gebelikte lazer epilasyon yapılı mı? Sorusuna yapılmaması daha doğru olacaktır cevabını vermektedir. Eğer hamilelik durumunu lazer epilasyon uygulamasına başladıktan sonra öğrenen anne adayları varsa bu kişilerinde seanslarına doğumdan sonra devam etmelerini önerilmektedir. Siz de gebelikte lazer epilasyon yapılır mı? Sorusuna cevap ararken bu cevaplara yakın cevaplar duyacağınızdan emin olabilirsiniz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Cevap bırakın