Flörtöz Sahicilik

0

Sanrılarla gıdım ilerlememişlik kaplayıcıyken makul ebatlarda, herkes memnun kalmışlığıyla. Oldukça durağan, pespaye. Oldum olası salaş türküde aksar masanın arka ikinci ayağı. Seken kuşu izlemeye benziyor, gergefe taviz vermemek gibi, su çıtrığından da bahsedebiliriz. Nemenem bir sürüncemeden vurduksay.

Kozmoz bitkinliğimizin bir tık sıyrılmışlığı buymuş gibi. Yenilmemek içindir; arkadaş bahislerinde bazen Bahoz’a tutunmak bazende  birikmiş kutsallara. Lehte sabitleyiniz, iki trafik kazasından biri Diego değil silüetiydi.

Sondaj kültüründen hallicelik bir yerlerde es vermeli. Kabilelerin çok kullanışlı algoritmaları da sürdürülebilirliğe dahil, süpürmeye ötelemelerden başlayalım. Terkos klor mağlubiyeti ve alaturka karmalarla evren aksiliği… Birinden biri tutacaktır.

Kavmim devrilmiş yargılara müptela. Oldum olası salaş türküde aksar masanın arka ikinci ayağı. Lal olmuş sözbendin, bağır atağı sazbendine yüz üstü rütbe doğurmasıyla…

Biri de kalkıp dememiş ki Yılmaz Erdoğan ile 8 yaşında tanışmış, sümüğü kolunda elinde karpuz çekirdeği. Ayıplarımızı toparlamışlar, çağrılmadım. Limonu kabuğuyla, ekmek ve soğanı ayrımsız yemişim. Ha bir de iki üç eksiltili cümle… Bertaraf yazınsallar okumuşum, daha sonralardan öğrendim ölü doğmayı. Çünkü bu böyledir ve hep sonraları öğrenilir.  Legalize türküleri, ayağımı yatağın soğuk kısımlarına değdirince anlamışım.

Paylaş

Yazar Hakkında

1997’de Bursa’da doğdu. Şu an Bursa Teknik Üniversitesi’nde Çevre Mühendisliği bölümü öğrencisi olan Sultan, edebiyata ilkokul öğrenciliği sırasında başlayan ilgisini zamanla hemşehrisi olduğu Ahmed Arif, Sezai Karakoç, Adnan Yücel gibi ünlü şairlerden etkilenerek devam ettirdi. Yoğunlukla bireyin dışa vurduğu duygusal, sosyolojik ve gündemsel temaları eserlerinde işleyen genç yazar hayatında edebiyatın ve felsefenin önemli yeri olduğunu belirtiyor.

Cevap bırakın