Concha Buika, 13 Mart 2016’da İstanbul’da

1

Concha Buika, Yeni Albümü “Vivir Sin Miedo”nun dünya turnesi kapsamında 13 Mart 2016′ da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda!

İspanyol şarkıcı ve besteci Buika birçok müzik ödülünün sahibi olmuştur. İkinci albümü olan “Mi Nina Lola” İspanyol Müzik Ödülleri’nde “En İyi Prodüksiyon” ve “En İyi İspanyolca Albüm” dallarında ödüle hak kazanmıştır, Latin Grammy Ödülleri’nde 2008 yılında aday olmuştur. “Nina de Fuego” ve “ La Noche Mas Larga” albümleriyle ile Latin Grammy Ödülleri’nde “En İyi Caz Albümü” dalında aday olmuştur. “El Ultimo Trago” albümüyle de 2010 Latin Grammy Ödülleri’nde “En İyi Geleneksel Tropik Albüm Ödülü” nü almıştır. 2010 yılında ise NPR (National Public Radio – Amerika’nın bağımsız haber radyosudur) tarafından 50 harika sesten biri olarak seçilmiştir.

Son albümü olan “Vivir Sin Miedo” da kendi şarkılarını yazan Buika, reggae, ragga, Flamenko, R&B, afrobeat ve gospel tarzlarını mükemmel şekilde harmanlamıştır. Flamenko ve caz tarzlarını birlikte harmanlayarak yeni bir tarz elde etmiştir. Albümde Meshell Ndegeocello ve Jason Mraz ile düet de yapmış ve Martin Terefe ile çalışmıştır.

Flamenko, copla, soul ve caz tarzları ile müziğini bütünleştiren Buika, en iyi şarkılarını biraraya topladığı albümü “En Mi Piel” albümü ve “La Noche Mas Larga” den sonra çıkarmış olduğu yeni albümü “Vivir Sin Miedo” nun dünya turnesine çıkmaktadır. Turne kapsamında 13 Mart’ta da Cemal Reşit Rey – CRR’de olacaktır.  Bu unutulmaz müzik şölenini kaçırmayın.

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

1 Yorum

 1. Berrin
  Berrin üzerinde

  Merhaba İdil Hanım,

  Yazınız oldukça bilgilendirici.Buika’yı tanıttığınız için çok teşekkürler.Muhteşem bir müzik ve ses!
  Sizi takip etmek oldukça eğitici.
  Saygılarımla
  B.N.

Cevap bırakın