İstanbul Film Festivali, 35. yılında da dünya sinemasının en yeni örneklerinden kült yapıtlara, Türkiye sinemasının en yenilerinden klasiklere, yeni keşiflerden başyapıtlara, gizli hazinelerden iz bırakan filmlere, zengin programını izleyicilere sunmaya devam ediyor.

Sinemaseverler için mükemmel filmleri, üstelik Türkiye’de vizyonda pek görülemeyecek film seçkilerini bir araya getiren İstanbul Kültür Sanat vakfı (İKSV) bu yıl 35.’sini düzenlediği İstanbul Film Festivali ile muhteşem 10 güne imza atacak. 7 Nisan 2016 tarihiyle başlayan programdaki filmlerin hepsini görme şansı bulamayacaksınız; ancak izleyeceğiniz her film size birçok şey katacaktır.

7-17 Nisan arasında Akbank Sanat sponsorluğunda gerçekleştirilecek festival programında 187 uzun metrajlı, 10 kısa ve 24 deneysel film yer alıyor.

Festival, 25 bölümde 62 ülkeden 223 yönetmenin toplam 221 filminin gösteriminin yanı sıra konuk sinemacıların katılacağı söyleşilerden sinema derslerine, konserlerden özel etkinliklere sinemayla dolu günler yaşatacak.

Biletler Biletix ve İKSV’den temin edilebilir.

Festivalin resmi sitesinden etkinlik programı ve filmler hakkında detayı bilgi edinilebilir.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazarak Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.